OTP Bank Liga 2024/2025

OTP Bank Liga 15. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 1. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 16. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 17. forduló

ZTE Aréna

OTP Bank Liga 18. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 19. forduló

Új Hidegkúti Nándor Stadion

OTP Bank Liga 20. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 21. forduló

PAKSI FC STADION

OTP Bank Liga 22. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 23. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 24. forduló

ETO Park

OTP Bank Liga 25. forduló

Kecskemét

OTP Bank Liga 26. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 27. forduló

Szusza Ferenc stadion

OTP Bank Liga 28. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 29. forduló

Városi Stadion

OTP Bank Liga 30. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 31. forduló

Pancho Aréna

OTP Bank Liga 32. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 33. forduló

Sóstói Stadion

122: Boldog születésnapot, DVSC!

1902-t írunk. Portugália államcsődöt jelent, véget ér az angol-búr háború, befejeződik az asszuáni duzzasztógát építése, átadják a Steindl Imre által tervezett Országházat. Még az első világháború sem kezdődik el, nemhogy a második. És hol van még a 2024-ben életével Oscar-díjakat generáló Oppenheimer? Még meg sem születik. Eközben ebben az évben március 12-én Debrecenben is történik valami: megalakul a Loki jogelődje Egyetértés Football Club néven. Máv-os műhelyi dolgozók alkotják, és már az első meccseken piros-fehérben kergetik a labdát. 10 év múlva önállósodnak, és felveszik a Debreceni Vasutas Sport Club (DVSC) nevet.

A legenda akkor életre kelt. És azóta is létezik, pulzál. Hol árnyékban, hol dicsőséges fényben, de folyamatosan. Hány és hány sors, elfeledett vagy máig emlegetett emberi sors kötődik ehhez a 4 betűhöz? Ezer, tízezer, százezer. Felbecsülhetetlen számú, de külön-külön is becsülendő férfiak és nők tettek valamit, sokat vagy egy kevéskét azért, hogy a DVSC, vagy becenevén a Loki megkerülhetetlen legyen Debrecen és a magyar sportélet történetében.

Egy kicsit is élénk fantáziával érdemes végig gondolni, mi minden változott ezen a bolygón az elmúlt 122 esztendőben. Vagy akár csak az elmúlt 30-40 évben. Az 1980-as években ott ültünk a rádió előtt, az aktuális fordulóról beszámoló, élő körkapcsolásos közvetítést hallgatva, a tabellát számolgatva, és nagyon izgultunk a csapatért. Kellett is izgulni, azokban az évtizedekben a Loki hol kiesett, hol feljutott, bajnoki címről, dobogóról vagy kupagyőzelemről, netán Bajnokok Ligájáról (akkoriban BEK-ről) még csak nem is álmodoztunk. Azok, akik fiatalabb korúak lévén már a kiugró sikerek évtizedébe születtek bele, el sem tudják képzelni, mekkora öröm volt akár csak arról hallani, hogy éppen támadnak a mieink. Látni nem lehetett, csak elképzelni: a tévé csak kevés mérkőzést közvetített, az internetet „még fel sem találták.” Az emberek nem a közösségi médiában kommenteltek, hanem egymás között beszélték meg, mi volt a meccsen. De a téma a DVSC volt, életünk része akkor is, most is. Nagyerdei Stadion, Vágóhíd utcai stadion, Oláh Gábor utca? Mindegy hol játszottak a fiúk, a debreceniek ott voltak mögöttük.     

Most, amikor már a közösségi média fősodra uralja a véleményt, a szurkolók továbbra is ott vannak a klub mögött. A különböző platformokon 160 ezres követőtábor támogatja a csapatot, a DVSC a második legnépszerűbb futballgárda Magyarországon. Lehet technológiai robbanás, jöhet mesterséges intelligencia, generációkról generációkra öröklődve az a természetes, hogy a Loki az életünk része. Álljunk meg egy percre ezen a napon, emlékezzünk nagyjainkra (Komlóssy Imrétől Garamvölgyi Lajoson át Komáromi Gáborig), és örüljünk annak, hogy a nagy változások közepette mégis van, ami maradandó. 

2024-et írunk. 122 év telt el, a Loki még most is létezik, és létezni is fog. A Loki örök. Nagy szavak? Azok. Nagy klubhoz nagy szavak dukálnak. Boldog születésnapot, DVSC!

Tóth Csaba Zsolt