3-1 után 4-1: győzelem a Soroksár ellen

A telki edzőtábor második meccsét játszotta a Loki, szerdán a Soroksár ellen 2×50 perces találkozót vívott a debreceni csapat. A Budafok elleni összecsapásról (3-1) sérülés miatt hiányzók közül Bévárdi Zsombor és Bényei Ágoston már pályára léphetett, a keresztszalag-szakadást szenvedett Kundrák Norbert és az Achilles-gyulladással kezelt Pávkovics Bence viszont sajnos nem. Szerepet kapott ellenben két, saját nevelésű fiatal, Sipos Szabolcs és Tordai Balázs, valamint Sylvain Deslandes, David Babunski és Marko Nikolic is.

A mérkőzést határozottan kezdte a Loki, s ennek meg is lett az eredménye: a 10. percben egy védelmi hibát Bárány Donát használt ki magabiztosan, 13 méterről lőtt a kapuba (1-0).

Ezután is a DVSC játszott fölényben, a 17. minutumban Ferenczi János, a 20. percben Szécsi Márk, nem sokkal később Bárány Donát veszélyeztetett egy lövéssel. Csapatunk helyenként kifejezetten formás támadásokat vezetett, jó tempóban futballozott, a 42. percben például Sós Bence Dzsudzsák Balázs passza után kapufáig jutott.

A félidő végén egy kezezés után váratlanul 11-eshez jutott a Soroksár, Gyömbér Gábor azonban a felső lécet trafálta telibe, így elmaradt az egyenlítés, a szünetig több gól már nem is esett.

A második játékrész elején Ugrai Roland beadása után Tischler Patrik nem sokkal fejelt fölé, a 62. percben ismét Ugrai próbálkozott, és nem tévesztett sokat. A 68. percben aztán egalizált a Soroksár, Ladányi Gergő rúgott 23 méterről nagy gólt a jobb felsőbe (1-1). A DVSC reakciója nem sokat késett, Tischler Patrik átadása után Ugrai Roland közelről, harmadik próbálkozásra talált be, így ismét a Lokinál volt az előny (2-1).

Két perccel később jött az újabb debreceni gól, Pintér Ádám remek megugrása után Tischler Patrik passzolt egy lépésről a hálóba (3-1). A hajrában már nem forogtak ennyire sokat veszélyben a kapuk, ám Tischler Patrik a 83. percben így is megduplázta találatai számát, miután szép mozdulattal lőtt 10 méterről a kapu jobb oldalába (4-1). A Budafok 3-1-es legyőzése után tehát a Soroksár ellen 4-1-re nyert a Loki, szombaton a Vasas következik.

Felkészülési mérkőzés, Telki.

DVSC-Soroksár 4-1 (1-0).

A DVSC összeállítása az 1. félidőben: Gróf – Kusnyír, Nikolic, Deslandes, Ferenczi – Baráth, Dzsudzsák – Szécsi, Bódi, Sós – Bárány. A DVSC összeállítása a 2. félidőben: Gróf (Hrabina) – Bévárdi (Tordai), Sipos, Poór, Korhut – Gyönyörű (Bényei Á.), Varga J., – Pintér, Babunski, Ugrai – Tischler. Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Soroksár: Abu – Nagy O., Gengeliczki, Valencsik, Pászka, Gyömbér, Hudák, Ternován, Lőrincz, Korozmán, Magyari. Csere: Major, Orosz, Lipcsei, Kópis, Ladányi, Tóth D., Szerető, Lovrencsics G. Edző: Lipcsei Péter.

Gól: Bárány (10.), Ugrai (70.), Tischler (72., 83.), illetve Ladányi (68.).

Huszti Szabolcs: – Örülök a győzelemnek, hiszen igaz, hogy csak edzőmeccs volt, mindig számít az eredmény. Szerettünk volna mindenkinek lehetőséget adni, ezért is játszottunk 2×50 percet. Három meccsen már tíz gólnál jár a csapat, és most is szereztünk négyet, ami szintén örömre ad okot. Nem teljes még a keret, várunk játékost a védelembe, bízom benne, utána még stabilabbak leszünk. Rengeteget dolgoztak a fiúk az elmúlt hetekben, most már arra törekszünk, minél frissebbek legyenek.