Jó játék és három pont a hazai szezonzárón

Nem várt könnyű feladat a Lokira idei utolsó hazai bajnoki találkozóján, ugyanis a meccs előtt négy ponttal előtte álló, a tabella 3. helyét elfoglaló Budapest Honvéd együttese látogatott a Nagyerdei Stadionba az OTP Bank Liga 17. fordulójában. A találkozó egyik érdekessége, hogy Herczeg Andrásnak ez volt a 200. NB I-es meccse a Loki vezetőedzőjeként. A mai mérkőzés első félidei kezdőrúgását a DVSC lelkes szurkolója és támogatója, Vinnai János végezte el, akit barátai ajándékoztak meg 60. születésnapja alkalmából. Boldog születésnapot kívánunk neki! Hatalmas Loki-ziccerrel indult az összecsapás, Varga Kevin balról érkező lapos beadását Szécsi 5 méterről lőtte a jobb kapufa mellé. A 10. percben a vendégek is eljutottak a kapunkig, azonban Hidi 16 méterről pontatlanul célzott. A 13. percben Ferenczi távoli lövését Gróf kiejtette a kezéből, így Szécsi 2 méterről szerezhetett volna gólt, de kisodródott és az oldalhálóba lőtt, így oda lett a száz százalékos helyzet, a játékvezető egyébként utólag lest ítélt. A 22. percben Szécsi kiváló beadását Bódi fejelte kevéssel kapu mellé. Hét perccel később Bódi lövésébe vetődött bele önfeláldozóan egy vendég védő. Jól játszottunk, szép támadásokat vezettünk, a 33. percben például Ferenczi passza után Avdijaj erőteljes lövését csak kiütni tudta Gróf, majd egy perccel később Varga 20 méteres próbálkozása ment el kevéssel a kapu jobb oldala mellett. A 43. percben teljesen megérdemelten megszerezte a vezetést a Loki: 22 méterre a kaputól végezhetett el egy szabadrúgást Bódi Ádám, aki gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. A második félidei kezdőrúgást a 81 esztendős Kálnoki-Kis Sándor végezte el, aki 1935 óta kötődik Debrecenhez. Volt a MÁV elnöke, majd miniszterhelyettesként és államtitkárként is dolgozott. Ami a sportot illeti, évekig tevékenykedett nemzetközi öttusa versenybíróként, valamint a magyar szövetség elnöke és a MOB tagja volt. Boldog születésnapot kívánunk neki! Jól kezdtük a második félidőt is, a 49. percben Szécsi éles lövése egy védőről szögletre pattant. Egy perccel később egy sarokrúgást Bódi tekert kapura, ám a hosszún Szatmári mezőnybe visszafejelt labdáját Szécsi a kapu fölé lőtte. A 67. percben egy beadás után Majer közeli fejese nem talált kaput. A 70. percben Varga Kevin távoli bombáját Gróf ismét csak kiütni tudta. Öt perccel később ismét Bódi találhatott volna be pontrúgásból, de ezúttal tévedett egy keveset. A 76. percben egy szemet gyönyörködtető kontra után Varga passzát Bódi lőtte a kispesti kapusba 10 méterről. A 81. percben cserélt vezetőedzőnk, a találkozón több nagy mentést is bemutató, végig harcosan és küzdelmesen játszó védőnket, Kusnyír Eriket Kinyik Ákos váltotta. A 81. percben eldöntöttük a három pont sorsát: egy szöglet után Gróf előbb még védett, ám a kipattanónál már tehetetlen volt, Szécsi közelről nagy erővel bombázott a hálóba. A második találatunk után ismét változtatott Herczeg András, az első gólunk szerzője, Bódi Ádám helyett Aleksandar Jovanovic állt be, majd a hajrában Albion Avdijajt Takács Tamás váltotta. A DVSC tehát szépen búcsúzott a 2018-as esztendőben a Nagyerdei Stadion közönségétől, ugyanis Bódi Ádám és Szécsi Márk találatával, jó és magabiztos játékkal nagyon fontos, 2-0-s sikert aratott a Budapest Honvéd felett. Szép volt, fiúk!  OTP Bank Liga, 17. fordulóDVSC-Budapest Honvéd 2–0 (1-0)Nagyerdei Stadion, 1828 néző. Vezette: Erdős (Szécsényi, Theodoros)DVSC: Nagy S. – Kusnyír (Kinyik, 81.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Varga K., Csősz, Haris Bódi (Jovanovic, 85.) – Avdijaj (Takács, 90.), SzécsiHonvéd: Gróf – Batik, Kamber, Dino – Heffler, Nagy G. (Májer, 60.), Hidi, Gazdag, Banó-Szabó – Holender, Tischler (N’Gog, 60.)Gól: 1-0 Bódi (43.), 2-0 Szécsi (81.)Sárga lap: Varga K. (17.), Csősz (30.), Bódi (50.), Pávkovics (85.)HB