Meccs riport
Kedvező helyzetből várhatta a DVSC-TEVA a BATE elleni visszavágót Boriszovban, a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében, hiszen a debreceni mérkőzésen 1-0-s hazai siker született. Ez az előny azonban minimálisnak volt mondható, így mindenki jól tudta, nem dőlhetünk hátra. Nagy koncentrációra, fegyelemre volt szükség a Boriszov Arénában, ahol körülbelül 12 ezer néző várta a két csapat meccsét.
Ahogy arra számítani lehetett, a BATE Boriszov – a Nagyerdei Stadionban rendezett meccshez hasonlóan – első perctől kezdve megpróbált dominálni. Arra törekedett, hogy minél hamarabb ledolgozza hátrányát, de nem tudott a védelmünk mögé kerülni. A 19. percben aztán egy megszerzett labdával gyors kontrát indítottunk, Seydi egyedül tört előre, Csernyik csak szabálytalanul tudta szerelni a 16-oson belül, tizenegyes! Sidibe állt a labda mögé, és magabiztosan a hálóba lőtt. Összesítésben immár kettővel ment a Loki, ami azt jelentette, hogy a boriszoviaknak hármat kellett volna rúgniuk a továbbjutáshoz. Teljesen nyugodtan játszhattunk, ha a BATE kapura lőtt, mindig sikerült időben felszabadítani, és továbbra sem adtuk fel a támadás lehetőségét. A 37. perctől azonban 10 főre fogyatkoztunk, mert Selim Bouadla megkapta második sárga lapját, és kiállították. Két percre rá egyenlített is a BATE Volodko révén. Vérszemet kaptak a hazaiak, akik hatalmas elánnal kezdtek el futballozni, cseréltek is, három csatárral támadtak, de „túléltük” a nehéz perceket, jött a szünet.
A hazaiak úgy folytatták, ahogy abbahagyták. Mentek előre, próbálták bevenni Novakovics kapuját. A 66. percben sikerült is, így nagyon szorossá vált a meccs. De mi is hatalmasat küzdöttünk, nagy hagytuk magunkat. Sidibe távoli lövése alig kerülte el a kaput, tehát nekünk is volt lehetőségünk. Sajnos Szakály Péter megsérült, le kellett cserélni, Bódi folytatta helyette. Az utolsó percek rendkívül izgalmassá váltak, már a hosszabbításban jártunk, és sajnos nem tudtuk kihúzni. A BATE a 93. percen szerezte meg a továbbjutást érő gólt, játékosaink a földre rogyva vették tudomásul, hogy nem kerültünk a Bajnokok Ligája rájátszásába, de az Európa-ligában még megpróbálhatjuk.