OTP Bank Liga 18. forduló

1 - 1

Fagypont alatti hőmérsékleti viszonyok között, erős szélben lépett pályára a sérülés miatt Bárány Donátot, Sylvain Deslandes-ot és Alexandros Kyziridist nékülözni kénytelen DVSC a Mol Fehérvár otthonában. A csapatot sok debreceni szurkoló kísérte el, támogatásban tehát nem volt hiány. A találkozó legelején a hazaiak birtokolták többet a labdát, különösebb veszély nélkül. A 6. percben Dzsudzsák Balázs próbálkozott távolról, a labda azonban elkerülte a kaput. A 7. minutumban Kastrati került helyzetbe, közeli lövését védte Megyeri Balázs. Higgadtan futballozott a Loki, amikor lehetősége nyílt, támadott, a 13. percben például Dorian Babunski csavart mellé 17 méterről. Nem volt túl eseménydús a játék, egészen a 30. percig, amikor a DVSC egy parádés támadás végén Szécsi Márk befejezésével szép gólt lőtt, azonban les miatt a találat nem lett érvényes. Az első félidő hajrájában Dorian Babunski pörgetett fölé 11 méterről, majd a szünet előtt, a 35. percben csapatunk megszerezte a vezetést! Dzsudzsák Balázs szöglete után Dorian Babunski előzte meg a védőket, és 8 méterről a kapuba fejelt (0-1). Ezt már megadta játékvezető, így a szünetre előnnyel vonulhatott a Loki. A második játékrész elején is szervezetten játszó Debrecent láthattunk, az 50. percben Christian Manrique bombázott mellé, az 52. percben viszont egyenlített a Fehérvár, egy csel után Kodro emelt a léc alá 10 méterről (1-1). Új mérkőzés kezdődött, a hazaiak igyekeztek nyomást gyakorolni a Lokira, ám ez nem sokáig tartott. Az utolsó félórára érkezett Varga József, majd Bódi Ádám és Antonio Mance, végül Stefan Loncar és Oleksandr Romanchuk is beállt. A DVSC többnyire uralta a mérkőzést, a 75. percben Bódi Ádám lövését bravúrral védte Kovács. A végjátékban már nem alakult ki nagyobb lehetőség, maradt a döntetlen, csapatunk értékes pontot szerzett Székesfehérváron. Folytatás szerdán Győrben a Magyar Kupában. OTP Bank Liga, 18. forduló. Mol Fehérvár FC-DVSC 1-1 (0-1). Mol Aréna Sóstó, 1689 néző. Vezette: Erdős. Fehérvár FC: Kovács D. – Nego (Bese, 55.), Larsen, Fiola, Heister – Flores, Christensen (Pokorny, 78.) – Kastrati (Houri, 81.), Dárdai, Schön – Kodro. Vezetőedző: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor. DVSC: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Dreskovic, Ferenczi – Baráth P. (Varga J., 61.), Manrique (Romanchuk, 88.) – Szécsi, Dzsudzsák (Loncar, 88.), Sós (Bódi, 71.) – Dorian Babunski (Mance, 71.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic. Gól: Kodro (52.), illetve Dorian Babunski (35.). Sárga lap: Kodro (87.), illetve Manrique (15.), Baráth (53.), Dreskovic (72.), Lagator (76.), Loncar (89.).

Sóstói Stadion / Alsóváros, Székesfehérvár, Székesfehérvári járás, Fejér, Central Transdanubia, Transdanubia, 8000, Hungary

2023.02.04. 19:30 OTP Bank Liga 2022/2023