Közzétéve: 2025.08.06.
Az NB III. Észak-keleti csoportjának idénybeli első debreceni rangadóját, a DVSC II. és a DEAC találkozóját szerdán rendezték meg a Dóczy utcai egyetemi sporttelepen. A 2. forduló mérkőzésén mindkét gárda szeretett volna javítani, hiszen a kis Loki a nyitányon Gödöllőn kapott ki 3-1-re, míg a debreceni egyetemi alakulat hazai pályán szenvedett 3-2 arányú vereséget a Kisvárda második csapatától.
A meccs elején kiegyenlített volt a játék, inkább a DVSC-nek voltak kecsegtetőbb lehetőségei, aztán egy hazai szöglet után a 17. percben Fekete fejjel a DEAC-nak szerzett vezetést (1-0). A mieink megpróbáltak gyorsan egyenlíteni, de a szünetig nem esett több gól. A második játékrészben a kis Loki helyenként mezőnyfölényt harcolt ki, néhány ígéretes támadást is vezetett. Közben a DEAC előtt többször nagy helyzetek adódtak, ám sokáig egyik fél sem tudott betalálni, végül Al-Sheraji fejes góljával a hazaiak a 91. percben bebiztosították a győzelmüket (2-0). A mérkőzés végén Hornyák Csaba vállsérülést szenvedett.
A kis Loki legközelebb augusztus 10-én, vasárnap a Sényő otthonában lép pályára.
NB III., Észak-keleti csoport, 2. forduló.
DEAC-DVSC II. 2-0 (1-0).
Debrecen, 300 néző. Vezette: Sándor Cs.
DEAC: Tóth D. – Lakatos, Ujvárosi, Lénárt Gergő (Al-Sheraji, 73.), Soltész, Török (Papp, 80.), Kelemen (Nagy A., 73.), Vincze, Jankelic, Sándor (Lénárt Gábor, 92.), Fekete (Tomola, 80.). Vezetőedző: Urbin Péter.
DVSC II.: Erdélyi – Gyenti (Sánta, 46.), Tóth M., Kis (Nyikos, 76.), Hornyák, Patai, Rácz (Asztalos, 64.), Perpék (Bodnár, 46.), Egri (Bökönyi, 64.), Regenyei, Batai. Vezetőedző: Máté Péter.
Gól: Fekete (17.), Al-Sheraji (91.).