Közzétéve: 2025.09.13.
Az NB III-as Veszprém otthonában lépett pályára csapatunk szombaton a MOL Magyar Kupában, a tét a legjobb 32 közé jutás volt. A kezdőcsapatban több olyan labdarúgó is szerepet kapott, akinek eddig kevesebb játékperc jutott.
A mérkőzés elején a szépszámú debreceni szurkolótábor biztatása közepette a Loki egyből magához ragadta a kezdeményezést. Az első nagyobb helyzet a 7. percben alakult ki, akkor Szuhodovszki Soma közeli fejesét védte bravúrral a veszprémi kapus. A 11. minutumban Álex Bermejo lőtt 12 méterről, a labda nem sokkal szállt fölé, majd a 22. percben Bárány Donát fejese kerülte el a kaput.
Az első félidő második felében aztán már megszerezte a vezetést csapatunk, a 35. percben Vajda Botond jó beadása után Komáromi György remekül lőtt 11 méterről a kapu bal oldalába, megszerezve ezzel első gólját a DVSC-ben (0-1).
A papírformának megfelelően a második játékrész is Loki-fölényben zajlott, a 49. percben Szuhodovszki Soma kevéssel lőtt mellé 15 méterről, középpályásunk nem sokkal később már kaput talált szabadrúgásból, de a hazai hálóőr nagyot védett.
Az utolsó félóra elején kezezés miatt jogos büntetőhöz jutott a DVSC, a 11-est a 63. percben Bárány Donát hoggadtan értékesítette (0-2). Ezzel eldőlt a továbbjutás kérdése, a hátralévő időben jöttek a cserék (Víctor Camarasa és Szakál Dénes debütált tétmérkőzésen)), voltak még góllal kecsegtető szituációk is, de az eredmény már nem változott. A Loki magabiztosan jutott tovább, a sorsolást vasárnap este 18.45-től tartják.
Folytatás jövő hét vasárnap Kisvárdán a bajnokságban.
MOL Magyar Kupa, a legjobb 32 közé jutásért.
Veszprém (NB III.)-DVSC 0-2 (0-1).
Veszprém, 600 néző. Vezette: Sipos T.
Veszprém: Héninger – Dobsa, Tóth G., Molnár B. (Molnár L., 87.), Irmes (Görgényi, 46.), Volter (Szűcs, 78.), Baldauf, Berzsenyi (Horváth B., 64.), Dömötör, Kiss M., (Mayer, 78.) Somogyi R. Vezetőedző: Gunther Zsolt.
DVSC: Varga Á. – Tercza, Lang (Camarasa, 76.), Hofmann, Vajda – Manzanara (Szakál, 76.), Batik (Cibla, 70.) – Komáromi (Sissoko, 66.), Szuhodovszki, Bermejo – Bárány (Djokic, 66.). Vezetőedző: Sergio Navarro.
Gól: Komáromi (35.), Bárány (63., 11-esből).
Sárga lap: Dobsa (46.), Molnár B. (59.), Baldauf (75.), Somogyi (81.), illetve Szakál (84.).