A játék alapján ennél többet érdemeltünk volna: Fehérvár FC-DVSC 1-0

A hosszabb időre kidőlt Kusnyir Erik és a kisebb sérüléssel bajlódó Thor Úlfarsson nélkül lépett pályára a Loki vasárnap a Fehérvár FC elleni fontos idegenbeli rangadón. A kezdőcsapatban nem volt különösebb meglepetés, Dusan Lagator belső védőként kezdett, Hamzat Ojediran és Stefan Loncar alkották a közvetlen védelem előtti középpályás párost.

A mérkőzés lüktető iramban kezdődött, mindkét gárda „beleállt” a küzdelembe. Szervezetten futballozott csapatunk, az első negyedórában többet birtokolta a labdát a hazaiaknál. A 16. percben Dusan Lagator lőtt fölé 15 méterről hanyatt vetődve, majd a 24. minutumban Schön ütközött Baranyai Nimróddal a 16-oson belül, a Fehérvár pedig büntetőt kapott. Stefanelli rúgta a 11-est, Megyeri Balázs nem mozdult el, kiütötte a labdát. Andó-Szabó játékvezető azonban érdekes módon – a védők néhány centis bemozdulása miatt – újrarúgatta a büntetőt (vezetőedzőnk szóvá tette a döntést, sárga lapot kapott), Christensen pedig a 30. percben már nem hibázott (1-0).

A szünetig meg kellett emészteni a nem megszokott döntést, ez valamelyest sikerült is (Dzsudzsák Balázs szabadrúgása, majd Bárány Donát a kapus által védett fejese is nagyon veszélyes volt), de az eredmény a pihenőig nem változott.

A második játékrész legelején Dusan Lagator fejelt mellé, a DVSC hajtott az egyenlítésért, fölényben futballozott. Az 50. percben Ferenczi János átlövését védte a hazai hálóőr, ezután nem sokkal Brandon Dominguest rúgták meg a kaputól 19 méterre, de nem járt szabadrúgás. Mindent megpróbált a Loki, az 58. percben debütált a DVSC-ben a télen érkezett Kocsis Dominik. Félórával a vége előtt egy remek szabadrúgás-kombináció végén Hamzat Ojediran lőtt mellé mintegy 9 méterről, jobban játszott csapatunk, mint az ellenfél.

A 63. percben Csongvai lőtt mellé szabadrúgásból, aztán érkezett a pályára Tuboly Máté és Christian Manrique, a végére pedig Szuhodovszki Soma és Bódi Ádám is. A mieink igyekeztek egyre nagyobb nyomást helyezni az ellenfélre, ami sajnos a hajrában sem eredményezett egyenlítést, noha Szuhodovszki Soma a 85. percben közel járt a gólhoz, a kapufát találta el. Folytatás szombaton Debrecenben a Puskás Akadémia ellen.

Bartosz Grzelak: Remek ellenfelünk volt a Debrecen, egy remek edzővel, bármelyik csapat nyerhetett volna. Büszke vagyok arra, hogy bárki áll be nálunk, mindenki érti a játékunkat. Ez az egyik legnagyobb győzelem, amióta a Vidi edzője vagyok. Mindent bele kellett adnunk.

Srdjan Blagojevic: Gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez. A mérkőzés tele volt érzelmekkel, a büntető döntött. Nem sikerült betalálnunk, noha nagyon sok kapura lövésünk volt. Az első félidőben nem voltunk elég bátrak, szünet után jobban játszottunk, találtunk is területeket. Ahhoz, hogy győzzünk, gólt, gólokat kell szereznünk, erre kell megoldást találnunk. Mi domináltunk, mégsem értünk el gólt, újra kell gondolni a dolgokat.