A második félidőben remekelt a Loki a Torino ellen

Nem mondhatni, hogy könnyű helyzetből várta a DVSC a Torino elleni Európa-liga-selejtező visszavágóját, hiszen az első mérkőzésen az olaszok háromgólos előnyre tettek szert. Ezúttal azonban hazai környezetben, közel telt ház előtt léphetett pályára együttesünk, és a szurkolók biztatása erőt adhatott játékosainknak.

Fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkolók a stadionban, a játéktéren pedig hatalmas küzdelem folyt. A torinóiak irányítottak, az első nagy helyzetük a 12. percben alakult ki, Zaza lövését Kusnyír mentette a gólvonalról. Időnként sikerült megindulnunk kontrából, ám kapkodtunk, ezáltal nem sikerültek jól a passzok. A 25. percben megszerezte a vezetést az olasz csapat, Zaza indult meg a kapu irányába, mivel senki nem támadta, nyugodtan a hálóba csavart 13 méterről. Két perccel később Garba a 16-oson belül lőni készült, majd Baselli szorításában elesett, a játékvezető nem ítélt tizenegyest. A 32. percben tovább növelte előnyét a Torino: Ansaldi balról érkező beadását Izzo a hálóba lőtte. A 37. percben helyzetbe került a Debrecen, egy kis szöglet után Szécsi Vargához passzolt, aki középre adott, Tőzsér pedig a kapu fölé bombázott. A 42. percben hatalmas ziccer maradt ki hazai oldalról: Varga Kevin passzolt Garbához, aki megelőzte Nkoulout, majd az ötösről a kapu mellé perdített.

Remekül kezdtük a második félidőt, először Sirigu-nak kellett hatalmas bravúrral védenie Trujics lövését, majd az 52. percben Varga Kevin passzolt a berobbanó Garbához, aki 3 méterről a Torino kapujába fejelt! Felpörgött a Loki, sokkal jobban futballoztunk, mint az első játékrészben. A hangulat is fokozódott a lelátókon, a szurkolóknak tetszett, amit láttak. Az 59. percben egy debreceni kontra alkalmával Szécsi ívelt be jobbról, Varga Kevin félollózva próbált kapura rúgni, de nem tudta jól eltalálni a labdát; mindenesetre szép támadás volt. Mezőnyfölényben játszottunk, de egy labdaszerzés után gyors ellentámadást indított a Torino, és ez góllal zárult: Zaza lövését Belotti továbbította a hálóba. A 73. percben azonban ismét a Loki került helyzetbe, Garba lövését Sirigu tolta szögletre. A sarokrúgás után pedig Szatmári lőtt 16-ról a jobb felső sarok fölé. Nem sokkal később Tőzsér szabadrúgását hárította az olasz kapus, akinek ebben a félidőben akadt dolga bőven.

A hosszabbításban egy kontrát góllal zárt a Torino, amely így 4-1-re megnyerte a mérkőzést, de a második félidő teljesítménye alapján le a kalappal a Loki előtt. És a szurkolók előtt is, mert csodálatos hangulatot teremtettek.

Európa-liga, 2. selejtezőkör, visszavágó
DVSC – Torino FC 1-4 (0-2)

Nagyerdei Stadion, 15 350 néző. Vezette: Jovic (Modric, Radic – horvátok)
DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Szécsi, Haris, Tőzsér, Trujic (Csősz 90.) – Varga K. (Zsóri 63.) – Garba (Adeniji 80.)
Torino FC: Sirigu – Izzo (Singo 83.), Nkoulou, Silva Nascimento – De Silvestri, Baselli (Rincón 45.+1.), Meite, Ansaldi – Zaza, Belotti (Millico 76.), Berenguer Remiro
Gól: 0-1 Zaza (25.), 0-2 Izzo (32.), 1-2 Garba (52.), 1-3 Belotti (69.), 1-4 Millico (94.)
Sárga lap: Garba (27.), Meite (38.), Pávkovics (55.), Zaza (61.)