A Sevilla egykori csillaga döntött: DVSC-Al-Shabab 0-1

Az ausztriai edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Loki szerdán kora este, mégpedig a szaúdi Al-Shabab együttese ellen. Az ellenfélről sokat elárul, hogy a kezdőcsapatában ott volt a 65-szörös argentin válogatott, a Sevilla csapatával 3-szoros Európa Liga-győztes Ever Banega, illetve a 24-szeres kolumbiai válogatott egykori Flamengo-játékos, Gustavo Cuellar is.

A DVSC-ben nyilván azok kaptak főszerepet, akik az Anif keddi, 10-1-es legyőzésekor nem léptek pályára. A mérkőzés elején jó iramban kóstolgatták egymást a csapatok, az első helyzetet a 3. percben a szaúdiak hagyták ki. Ezt követően kiegyenlített játék zajlott a pályán, érdemleges kapura lövés nélkül.

Az első félidő második felében a Loki egyre magabiztosabbá vált, a 29. percben Dzsudzsák Balázs átlövését a kapus bravúrral hárította, Vajda Botond ismétlése után pedig a védők a gólvonalról vágták ki a labdát. A 31. percben Dorian Babunski ziccerénél ismét védett a szaúdiak hálóőre, a szünet előtt aztán még némi dulakodás is volt, de gól nem esett.

A második játékrész elején inkább a DVSC uralta a mezőnyt, az 50. percben Ferenczi János 18 méteres lövését fogta a kapus, mindeközben elkezdett szakadni az eső. Az 59. percben ezt használta ki Banega, aki egy ravasz, rövid sarkos lövéssel bevette a debreceni kaput (0-1).

A folytatásban Bódi Ádám csavarását bravúrral ütötte ki az Al-Shabab kapusa, majd 20 perccel a vége előtt beállt Szécsi Márk, Joao Oliveira és Brandon Domingues. A Loki mindent megtett az egyenlítésért, de egy szöglet utáni gólját a bíró valamiért szabálytalannak ítélte. A végén már nagy mezőnyfölényben játszott csapatunk, azonban maradt a 0-1. Ezzel együtt a DVSC nem nyújtott rossz teljesítményt, az edzőtábor pedig kifejezetten hasznosnak bizonyult. Folytatás itthon!