Baráth az U21-eseket segíti, Bényeiék győztek

Szombaton kora este vált nyilvánossá, hogy Baráth Péter debütálására egyelőre várni kell a felnőtteknél: a DVSC fiatal játékosa csatlakozott az U21-es válogatotthoz, amellyel vasárnap Lengyelországba utazik Eb-selejtező mérkőzésre.

Férfi U19-es válogatottunk magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörben Gyirmóton. A sikerből mindkét Loki-játékos kivette a részét, Szujó Attila kezdőként 81 percet játszott, míg Bényei Ágoston az 57. perctől volt a pályán.

A találkozó előtt biztossá vált, hogy a törökök kiszálltak a továbbjutásért vívott harcból, miután 3-1-es vereséggel zárták az izraeliek elleni találkozót, a győztes csapat viszont nagy lépést tett a csoportgyőzelem felé. A mieinknek mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy az utolsó játéknap előtt is reális esélyünk maradjon a továbbjutás kiharcolására, de ugyanezt a skótok is elmondhatták magukról.

Az mlsz.hu beszámolója szerint jól kezdtük a mérkőzést, már az első percekben fölénybe kerültünk, sok labdát szereztünk az ellenfél térfelén, és kombinatív játékkal igyekeztünk megbontani a három belső védővel felálló skótok hátvédsorát. A 29. percben Vancsa Zalán csapta be egy csellel Kerr Smith-t, aki elhúzta a lábát, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott. A büntetőből Németh Dániel a bal alsó sarokba helyezett (1-0).

A 36. percben megdupláztuk az előnyt, Vancsa tört be szépen a kapu előterébe, majd remekül játszotta meg Németh Dánielt, aki egy csellel tisztára játszotta magát, majd 5 méterről a hálóba lőtt (2-0). A skótok a szünetig nem tudtak újítani, magabiztos előnnyel zártuk a félidőt.

A skót válogatott a szünetben cserélt, és átállt 4-4-2-es formációra, amivel sikerült kiegyenlítetté tenni a játékot, sőt az első percekben inkább vendégakciókat jegyezhettünk fel. Tíz perc után azonban megérkeztek a magyar helyzetek, a legnagyobb után Vancsa lövését védte a kapus. Az 57. percben Tímár Krisztián kettő cserélt, Bényei Ágoston és Kerezsi Zalán jött be, a kétgólos Németh Dániel és Simut Mario hagyta el a pályát. A 75. percben tovább növeltük az előnyt, Vancsa cselezte le magát az alapvonalig a bal oldalon, nagyszerűen tálalt a csereként beállt, és középen helyezkedő Horváth Rajmund elé, aki nem is hibázta el a ziccert (3-0).

A 80. percre is maradt két cserénk, Vancsa helyét Gera Zalán vette át, Szujó Attilát pedig Török Kevin váltotta. A hajrában is volt néhány ígéretes lehetőségünk, de ezekből nem született gól, 3-0-s magyar győzelemmel ért véget a mérkőzés.

Tímár Krisztián együttese az izraeliekhez hasonlóan négy ponttal áll, a skótok 3 pontosak, a törökök nem szereztek pontot. Csapatunk kedden a török válogatott ellen zárja a tornát.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
ELITKÖR
2. FORDULÓ
Magyarország–Skócia 3–0 (2–0)
Gyirmót,
Alcufer Stadion, 500 néző. Vezette: Faruggia (máltai)
Magyarország: Senkó – Szujó (Török, 81.), Alaxai, Debreceni Á. – Kovács M. (Horváth R., 68.), Horváth A., Simut (Bényei, 57.), Benczenleitner – Németh D. (Kerezsi, 57.), Nagy O. – Vancsa (Gera Zalán, 81.). Szövetségi edző: Tímár Krisztián
Skócia: Hogarth – Devine, K. Smith (A. Awokoya-Mebude, a szünetben), Murray, Mullen – Carse (Butterfield, 67.), Mi. Craig (Ma. Craig, 67.) – L. Smith (Apter, 82.), Lowry (McKinnon, 82.), Max Johnston – A. Brooks. Szövetségi edző: Billy Stark
Gólszerző: Németh D. (31. – 11-esből, 36.), Horváth R. (74.)