Bevenni Fehérvárt: 7 év után sikerül?

Nem állítható, hogy az utóbbi szűk évtizedben a székesfehérvári futballcsapat lenne a DVSC kedvenc és sikerrel kecsegtető ellenfele. 2014 októbere óta, tehát több mint 7 esztendeje nem sikerült legyőzni a fehérváriakat sem itthon, sem idegenben, azóta mindössze három döntetlent sikerült kicsikarni, 14(!) vereség mellett. Az mindenesetre némi bizakodásra adhat okot, hogy a 3 ikszből az egyik éppen a mostani bajnokságban, tavaly ősszel realizálódott, amikor is a remekül játszó Loki 10 emberrel is vezetni tudott Debrecenben Ugrai Roland büntetőből elért góljával, a vendégek pedig csak a hosszabbításban tudtak egyenlíteni, szintén 11-esből.

Az örökmérleg már kevésbé elkeserítő, 81 bajnokiból 17 döntetlen mellett 34 fehérvári és 30 debreceni siker született, emellett a debreceni drukkerek nyilván szívesen emlékeznek vissza a Magyar Kupa 2001-es döntőjére, amit 5-2-re nyert csapatunk az Üllői úton. Mindez persze régen volt, a jelenlegi erőviszonyok alapján egyértelműen a legtehetősebb klubok közé tartozó, 29 ponttal a negyedik helyen álló Mol Fehérvár FC-t tartják esélyesnek a szombaton 19.30 órakor kezdődő mérkőzésen.

Mindez persze nem meglepő, hazai pályán a fehérváriak a legerősebbek az OTP Bank Ligában, 9 otthoni meccsükből 7-et megnyertek, és csak egyszer kaptak ki. A Loki idegenben csak egyszer, a nyitófordulóban tudott győzni (Honvéd-DVSC 1-4), ez persze nem jelenti azt, hogy csapatunk ne lenne képes jó eredmény elérésére a hétvégén.

Annál is inkább, mert ha valaki ismeri az ottani körülményeket és a klubot, akkor az Joan Carrillo, a DVSC vezetőedzője. A katalán mester 2015-ben éppen a Videotonnal lett bajnok, tehát sokszor örülhetett sikernek Székesfehérváron: ezt szombaton már debreceni trénerként teheti meg. Az mindenesetre pozitív, hogy a Loki három bajnoki óta nem kapott gólt, és ezeken a találkozókon veretlen is maradt. Ha a jó sorozat folytatódik, akár meg is törhető a több mint 7 éves átok…