Bronzérem és Európa! DVSC-Újpest 2-0

Úgy érkezett a Loki a 2022/23-as NB I-es bajnokság utolsó fordulójához, hogy amennyiben hazai pályán, rengeteg szurkoló előtt, elképesztő hangulatban legyőzi az Újpestet, biztosan megszerzi a bronzérmet és hosszú évek után újra kiléphet a nemzetközi porondra. A fontos összecsapást ünnepi pillanatok előzték meg, a csuklótörése miatt a kezdőcsapatból hiányzó Dzsudzsák Balázs átvehette a szezon legjobb DVSC-játékosának járó Zilahi-díjat, míg a Debsport a házi gólkirály Dorian Babunskit díjazta.

A mérkőzés elején Dusan Lagator csúsztatását védte az újpesti kapus, majd a 12. percben Stefan Loncar lövését hárította Banai. A 15. minutumban 17 méterről jutott szabadrúgáshoz a Loki, Bódi Ádám csavarása után a labda lepattant a sorfalról, Varga Kevin ismétlését pedig megfogta a hálóőr. Jó volt az iram, mindkét gárda igyekezett letámadni a másikat.

Az első félidő második felében is kemény küzdelem zajlott a pályán, viszont jött a debreceni gól! A 26. percben Ferenczi János szöglete után a hosszú oldalon Meldin Dreskovic fejelte keresztbe a labdát, a berobbanó Dusan Lagator pedig 6 méterről a kapuba bólintott (1-0). Megvolt tehát a hőn áhított vezetés, amit a szünetig meg is őrzött a csapatunk, sőt, a 39. percben Stefan Loncar révén majdnem meg is duplázta, de Banai védeni tudott. Sokatmondó, hogy a kaput eltaláló lövések aránya az első félidőben 7-0 volt…

A második játékrészre érkezett Szécsi Márk, a DVSC pedig a 47. percben Bódi Ádám által veszélyeztetett, de a kapus kiütötte a labdát. Érett a második debreceni találat, de miután csak egy gól volt az előny, koncentráltan kellett futballozni. Aztán viszont jött is a második! Az 53. percben egy bal oldali beadás után Dorian Babunski fejelt kapura, az újpesti hálóőr védett, de a kipattanót Christian Manrique értékesítette (2-0).

A 62. percben Bódi Ádám ismét nem tévedett sokat, 15 méteres lövése alig kerülte el a bal alsót. A Loki jól játszott, kézben tartotta a mérkőzést, így remek hangulat uralkodott a stadionban. Az utolsó percekre beállt Alexandros Kyziridis és Antonio Mance (majd a legvégén Dzsudzsák Balázs és Bárány Donát is), a közönség pedig ünnepelte a gárdát.

A végjáték már nem hozott újabb gólt, a DVSC magabiztosan győzött az Újpest ellen, ezzel bronzérmes lett a bajnokságban és kivívta a Konferencia Ligában való indulás jogát. Szép volt, fiúk!!!!