Búcsú a kupától: Kecskemét-DVSC 2-1

A 9 sérült (Bárány Donát, Szécsi Márk, Tomas Kosicky, Bényei Ágoston, Kusnyír Erik, Poór Patrik, Pávkovics Bence, Kundrák Norbert, Charleston) mellett a kisebb betegséggel bajlódó Bódi Ádámot is nélkülöznie kellett csapatunknak a szerdai kupamérkőzésen. Az NB II-ben 3. helyezett, 12 találkozó óta veretlen Kecskemét otthonában nem ígérkezett könnyűnek a továbbjutás kivívása, de értelemszerűen az NB I-es Loki számított esélyesebbnek.

A debreceni együttes az eddigiektől eltérő, 4-1-4-1-es taktikai felállásban kezdte a mérkőzést, mégpedig egy ideig nagyobb eseményektől mentes mezőnyjátékkal. Az első helyzet a 11. percben adódott, akkor a kecskeméti Lukács ugrott ki ziccerben, Gróf Dávid bravúrral hárította a 10 méteres lövést. A hazaiak birtokolták többet a labdát, aztán a 22. minutumban Dzsudzsák Balázs próbálkozott távolról, de a játékszer a kapu fölé szállt.

Az első félidő második felében talán már inkább érvényesült a DVSC akarata, de jelentősebb lehetőséget nem tudott kidolgozni, csak Nikolic fejese jelentett némi veszélyt a 35. percben. Az első játékrész így gól nélküli döntetlennel zárult.

A szünetben kettőt cserélt a Loki, Ugrai Roland és Soltész Dominik helyére Németh Krisztián és Tischler Patrik állt be. Valamivel lendületesebb lett a DVSC játéka, az 54. percben Németh Krisztián lőhetett félfordulatból, 10 méterről, de a labda a kapu mellé ment. Továbbra sem volt színvonalas a találkozó, nagyon úgy tűnt félórával a vége előtt, hogy egy lőtt góllal tovább lehet jutni.

A 63. percben Bévárdi Zsombor bombázott mellé, majd a 78. percben Baráth Péter léc alá tartó fejesét védte bravúrral a hazai kapus. A 83. percben aztán jött az a bizonyos gól, Dzsudzsák Balázs ügyesen-gyorsan végzett el egy szabadrúgást, Németh Krisztián pedig 10 méterről, kapásból a kapuba lőtt (0-1).

A Loki ezzel azonban mégsem döntötte el a meccset, mert a 93. percben egy szöglet után Szalai fejessel egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás (1-1). A szusszanást követően, a 94. percben Tischler Patrik helyzete egy blokk miatt kimaradt, majd Baráth Péter helyett David Babunski kapott szerepet. A túlórában mindkét gárda igyekezett kimondani a végső szót, a 106. percben Tischler nem sokkal lőtt mellé, végül azonban a kecskemétiek döntöttek: a 115. percben Tóth Dániel közelről belsőzött a kapuba (2-1). A DVSC ezzel búcsúzott a kupától.

Folytatás szombaton bajnokin az MTK otthonában.

Mol Magyar Kupa, 4. forduló, a legjobb 16 közé jutásért.

Kecskemét-DVSC 2-1 (0-0,1-1, 1-1) – hosszabbítás után.

Kecskemét, Széktói Stadion, 2000 néző. Vezette: Oláh G.

Kecskemét: Kersák – Marsa (Szalai J., 87.), Puskás (Nagy K., 46.), Belényesi, Szabó A., Gál (Szalai G., 104.), Bartha, Hadaró, Madarász (Vágó, 87.), Szuhodovszki (Tóth D., 80.), Lukács. Edző: Szabó István.

DVSC: Gróf – Bévárdi, Deslandes, Nikolic, Ferenczi – Varga J. – Soltész (Németh K., 46.), Baráth P. (Babunski, 95.), Dzsudzsák, Sós – Ugrai (Tischler, 46.). Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Szalai J. (93.), Tóth D. (115.), illetve Németh K. (83.).

Sárga lap: Vágó (98.), Tóth D. (109.), illetve Deslandes (75.), Ferenczi (89.).