Döntetlen az idei utolsó meccsen: Gyirmót-DVSC 0-0

A DVSC-nek az idényzárón is sok sérüléssel bajlódó játékost (Bárány Donátot, Németh Krisztiánt, Tomas Kosickyt, Pintér Ádámot, Kusnyír Eriket, Kundrák Norbertet, Korhut Mihályt és a brazil Charlestont) kellett nélkülöznie, Bódi Ádám pedig betegség miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére. Több mint 3 hónap után bekerült viszont a keretbe a sérüléséből felépült Szécsi Márk, a kezdőcsapat pedig pontosan megfelelt a Ferencváros elleni, győztes együttes összeállításának.

A találkozó szép számú cívisvárosi drukker jelenlétében, az első percben Ugrai Roland lövésével kezdődött (Hársfalvi védett), majd egy hazai helyzettel folytatódott, ez utóbbinál Ferenczi János mentett remekül. Viszonylag élénk volt az iram, a hazaiak igyekeztek mezőnyfölényt kiharcolni, válaszul a 10. minutumban Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból veszélyeztetett, ám a labda mellé szállt. Nem sokkal később a debreceni csapatkapitány passzából a házi gólkirály Ugrai Roland bombázott fölé, mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek, a 21. percben például a gyirmóti Varga fejelt mellé.

A 23. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után a kapufáról jött ki a labda, közel volt a vezetés megszerzése, de nem következett be. A folytatásban sok volt a pontatlanság az összjátékban, kissé csapkodó lett a meccs, s ez az első félidő hajrájában sem változott, így gól nélküli döntetlennél vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején a Gyirmót került ziccerbe, a 49. percben Simon közeli pörgetését Gróf Dávid bravúrral, vetődve védte a jobb alsónál. Joan Carrillo szinte folyamatosan dühöngött, a hazaiak pedig egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a debreceni kapura. Az 56. percben egy 16-oson belüli ütközés után (Simon és David Babunski ugrott fel a játékszerért, a gyirmóti feje Babunski karjával találkozott) kissé érthetetlenül büntetőt kapott a Gyirmót, azonban Varga Barnabás a jobb kapufára rúgta a labdát, kimaradt a 11-es!

Parázs hangulatú lett az összecsapás, a 65. percben Medgyes lövését tolta ki Gróf Dávid, de a Loki megugrásai is kínáltak lehetőséget, a 68. percben például Tischler Patrik szerezhetett volna gólt, de nem érte el a labdát Dzsudzsák Balázs beadása után. A 72. percben Dzsudzsák Balázs helyett Sós Bence állt be (nem sokkal később Varga József, Soltész Dominik és Szécsi Márk is érkezett) összességében azt lehetett érezni, egy gól dönthet.

A végjátékban aztán kiderült, hogy ez a bizonyos gól nem született meg, maradt a 0-0. A DVSC 3 pontnyira telel a kiesőzónától, folytatás január végén a Kisvárda ellen a Nagyerdei Stadionban.

Csertői Aurél: Jól kezdtük a meccset, mezőnyben később is többet birtokoltuk a labdát, jól játszottunk a saját játékunkat. Tipikus 1 gólos találkozó volt. Voltak lehetőségeink, még büntetőhöz is jutottunk, de nem sikerült kihasználnunk egy esélyt sem. Üres a pohár.

Joan Carrillo: Nagyon nehéz mérkőzés volt, mindkét csapaton nagy volt a nyomás, mi sok technikai hibával játszottunk. Összességében igazságos a döntetlen, amivel nem vagyok elégedett, hiszen győzni szerettünk volna. Jól jön a rövid pihenő, aztán belevetjük magunkat a munkába.