DVSC-DEAC 4-1, Bárány-Szécsi 2-2

Városi derbivel zárult 2020 Debrecenben – persze csak futballszempontból -, sajna a járvány miatt ezúttal az augusztusi mintegy 6000 néző nem lehetett jelen, zárt kapuk mögött zajlott a találkozó.

A DEAC is szívesen bezárta volna a kapuját, azonban ez nem sokáig sikerült az egyetemistáknak. A Loki jelentős fölényben játszott, a 7. percben Bárány passza után Szécsi Márk még csak a bal kapufát találta el, a 15. minutumban viszont Dzsudzsák Balázs remek sarkazását követően megzörgette a vendégek hálóját (1-0).

A DEAC becsülettel hajtott, de nem volt kérdéses, miért a DVSC vezeti a tabellát. A folyamatos rohamhalmaz a 29. percben párosult újra eredménnyel, Ferenczi bal oldali beadására ismét Szécsi érkezett jól (2-0). Az első félidő hajrája hozta a harmadik és a negyedik Loki-gólt: elsőként Szécsi-Dzsudzsák-Bárány Donát volt a labda útja, a házi gólkirály a támadás végén 13 méterről szépen lőtte ki a jobb alsót (3-0), nem sokkal később ismét Bárány iramodott meg, és nem hibázta el a ziccert (4-0). A 43. percben szépített a DEAC, Kiss Bence remek egyéni alakítás után, Grófot kicselezve lőtt a kapuba (4-1).

Szünet után aztán nem folytatódott gólfieszta. Mindkét oldalon kimaradt néhány lehetőség (Varga József például felső lécet lőtt), de több találat már nem esett. A Loki magabiztosan nyert, és biztos előnnyel, a tabella éléről várhatja a januári folytatást. Az első DVSC-meccs jövőre a DEAC elleni Magyar Kupa találkozó lesz január 27-én.

Merkantil Bank Liga, 21. forduló.

DVSC-DEAC 4-1 (4-1).

Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér.

DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi (Sós, 66.) – Bévárdi (Kenderesi, 83.), Bódi (Haris, 66.), Baráth (Varga J., 46.), Dzsudzsák – Bárány, Szécsi (Pintér, 46.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

DEAC: Tóth D. – Sándor T., Spitzmüller, Belényesi, Kiss B. (Kertész, 64.), Nagy Z. (Papp F., 37.), Soltész (Szabó K., 46.), Nikitscher, Orosz, Székely (Damásdi, 74.), Nagy K. Vezetőedző: Sándor Tamás.

Gól: Szécsi (15., 29.), Bárány (33. ,36.), illetve Kiss B. (43.).

Sárga lap: Szatmári (22.), Baráth (42.), illetve Orosz (50.).

Kondás Elemér: Az volt a célunk, hogy győzelemmel zárjuk ezt az őszt. Ez sikerült, elégedett vagyok a fiúkkal. Jól kezdtünk, és már az első félidőben eldöntöttük a 3 pont sorsát.

Sándor Tamás: Tudtuk, hogy ez számunkra nehéz mérkőzés lesz. A DVSC ilyen arányban is megérdemelten nyert, de azért mi is csináltunk jó dolgokat.