Egy-egy gól, egy-egy pont: DVSC-Paks 1-1

A DVSC-nek még mindig sok sérüléssel bajlódó játékost (Bárány Donátot, Szécsi Márkot, Tomas Kosickyt, Tischler Patrikot, Pintér Ádámot, Kusnyír Eriket, Poór Patrikot, Kundrák Norbertet és a brazil Charlestont) kellett nélkülöznie, Marko Nikolic pedig eltiltás miatt nem állhatott a cívisvárosban bajnokin most debütáló vezetőedző, Joan Carrillo rendelkezésére. Az ellenben örömteli volt, hogy Pávkovics Bence fél év után visszatérhetett a csapatba.

Sok párharccal és élénk iramban kezdődött a mérkőzés, az első nagyobb helyzet a 11. percben alakult ki, akkor Ádám Martin került ziccerbe, de Gróf Dávid bravúrral, lábbal hárított. Ugyanez történt a 15. percben is, a Loki kapusa, az újdonsült apuka ismét túljárt a góllövőlistát a forduló előtt vezető paksi csatár eszén. A 20. percben viszont a DVSC szerezte meg a vezetést, Ugrai Roland ugrott meg a leshatárról, szépen kicselezte a kapust, majd a hálóba lőtt (1-0).

A Paks megpróbált gyorsan reagálni, Gróf Dávidnak egy távoli bombát kellett védeni, míg a másik oldalon Ferenczi János löketét ütötte ki Rácz. Ezen szakaszában mozgalmas volt a meccs, nem nagyon lehetett unatkozni. Az első félidő hajrájában Bognár István hozta magát helyzetbe, de balról, mintegy 8 méterről a bal kapufa mellé gurított, egyre inkább nyomott a Paks, és a szünet előtt ki is egyenlített: egy szöglet után Ádám Martin csúsztatott közelről a debreceni kapuba (1-1).

A második játékrész egy ideig nem hozott komoly gólszerzési lehetőséget egyik kapunál sem, inkább a mezőnyjáték dominált, mígnem a 63. minutumban Ádám próbálkozott fejjel, de célt tévesztett. Egy perc múlva Dzsudzsák Balázs eresztett el bombát 23 méterről, Ráczi kibokszolta a labdát, kezdett újra megélénkülni a találkozó. A 68. percben cserélt a DVSC, Németh Krisztián helyére Sós Bence állt be, nem sokkal később Pávkovics Bencét a fiatal Szujó Attila váltotta, a végén pedig Soltész Dominik és David Babunski is pályára léphetett.

A végjáték a két gárda a bajnokságban eddig tapasztalt eredményessége miatt újabb gólt ígért (Baráth Péter a 82. percben például 15 méterről bombázott fölé, a 87.-ben pedig David Babunski fejelt mellé), azonban végül nem esett újabb találat.

Folytatás szombaton Zalaegerszegen.

Joan Carrillo: Kemény, nehéz mérkőzés volt mindkét gárda számára. A Paksnak az első félidőben több helyzete volt, a szünet után már jobban kontrolláltuk a találkozót. Örülök a játékosaink hozzáállásának, egy nagyon támadó együttes ellen vették fel a harcot. Köszönöm a szurkolóinknak a biztatást, remek volt az atmoszféra a stadionban.

Bognár György: Jó mérkőzést játszottunk, nagyon koncentrált volt a Debrecen. Az első félidőben több helyzetünk is volt, de nem vagyok elégedetlen a döntetlennel.