Egy gól döntött: Paks-DVSC 1-0

Több sérülésből visszatérőben lévő játékost (Gróf Dávidot, Megyeri Balázst, Kusnyír Eriket, Bódi Ádámot, Horváth Krisztofert, Bárány Donátot, Matar Dieyét és Charlestont) is nélkülözni volt kénytelen a Loki a szombati paksi bajnokin, a kezdőcsapatban a múlt hetihez képest egy változás történt, a görög Alexandros Kyziridis került be az első perctől a pályán lévő tizenegybe.

A mérkőzést viszonylag jól kezdte a DVSC, már a 2. percben veszélyeztetett egy beívelés után, koncentráltnak tűntek a debreceni játékosok. Az iramot megfelelőnek lehetett titulálni, mindkét csapat próbálkozott serényen. Az első nagyobb helyzet a paksiak előtt adódott, a 9. percben Lenzsér fejesét fogta Hrabina Alex.

Ezt követően némi mezőnyjáték következett, egészen a 19. percig, amikor egy bal oldali beadás után az őrizetlenül hagyott Balogh Balázs 8 méterről a kapuba fejelt, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak (1-0). Hátrányból kellett tehát futballoznia a Lokinak, ami nem könnyű a gyorsan kontrázó Paks ellen. Közben Dombi Tibor cserélt, a megsérült Varga József helyére Dusan Lagator állt be.

A félidő hajrájában, a 37. minutumban Alexandros Kyzidris szólózott remekül a bal oldalon, bevezette a labdát az alapvonalon a kapu közelébe, a hazai hálóőr csak üggyel-bajjal tudott védeni a kapufa segítségével. Ezzel együtt a DVSC nem játszott elég pontosan, kevés párharcot nyert, ezért a szünetig nem tudott egyenlíteni.

A második játékrész elején rögtön egalizálhatott volna a Loki, Kyziridis jó beadása után Dorian Babunski nem sokkal fejelt mellé a 48. percben. Mezőnyfölénybe került csapatunk, az 54. percben Szécsi Márk közeli lövését védte Rácz, majd Dzsudzsák Balázs bombáját is hárította. Az 56. percben aztán kezezésért 11-eshez jutott a DVSC, de a büntetőt hosszas VAR-ozás után érthetetlen módon visszavonta a bíró.

Érni látszott a debreceni gól, igaz, a 65. percben a paksi Balogh telibe találta a felső lécet. Bő 20 perccel a vége jött Peter Olawale, a Loki pedig igyekezett legalább a döntetlent kiharcolni. A végjátékra érkezett Sós Bence is, az izgalmak pedig fokozódtak, azonban nem sikerült begyötörni a pontot jelentő találatot.

Folytatás jövő hét vasárnap Dabason a Magyar Kupában.

Waltner Róbert: Gratulálok a fiúknak, ezúttal igazi csapatként arattunk értékes győzelmet.

Dombi Tibor: Nem volt színvonalas meccs, inkább küzdelmes. Nem voltunk sajnos lelkesebbek, mint a Paks, játékban sem tudtunk föléje nőni. Kellett volna még egy kis plusz. Megcsinálta mindenki a dolgát, de valami hiányzott.