OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 30. forduló

Egy pont Siófokról

Több száz szurkoló kísérte el a DVSC-t a Balatonhoz vasárnap, remek hangulatot teremtve. A Kondás-csapat támadólag lépett fel, igaz, a 3. percben egy védelmi zavar után Horváth Péter szabadrúgása veszélyt jelentett a debreceni kapura. Erre Korhut egy mellé szálló kapáslövéssel reagált a 14. percben, majd a 19. minutumban Tischler fejjel már egészen közel járt a gólszerzéshez. Viszonylag eseménytelenül teltek a percek, a nyári forróságban az volt a kérdés, ki részesül majd fagyos hidegzuhanyban? Nos, a hazaiak kapták a nyakukba, miután Tischler a 45. percben 17 méterről bombagólt gólt lőtt a léc alá (0-1).

A második félidőt némileg frissebben kezdte a Loki, az 54. percben Szécsi jutott majdnem találatig, majd Pintér lőhetett volna gólt. Ezt követően a Siófok is vezetett néhány veszélyesnek tűnő támadást, sőt, negyedórával a vége előtt csak Zöldesi bravúrjának köszönhették a piros-fehérek, hogy nem egyenlítettek a siófokiak.

A végjátékban aztán egalizáltak a hazaiak, Sós hibája után a 84. percben Kiss közelről lőtt a debreceni kapuba (1-1). Az utolsó pillanatokban Pintér megnyerhette volna a meccset a DVSC-nek, ám ziccert rontott, így maradt a döntetlen.

Vasárnap következik a Szolnok elleni bajnoki a Nagyerdőn.