Egy pontot tettek a többihez

Ragyogó napsütésben, remek őszi időben kezdődött a találkozó, s a jelentős számú, több száz fős vendégtábornak egy ideig nem is lett borús a hangulata. A debreceni felnőtt csapatban először kapott szerepet a 18 éves Sármány Kristóf, majd később a vele egykorú Kenderesi Dávid, Dzsudzsák Balázs pedig ezúttal is a második félidőben szállt be.

A Loki némi helyzetfelmérés és bizonytalankodás után magához ragadta az irányítást, de az első lehetőségéig a 26. percig kellett várni (Sármány próbálkozott), addig csak a Soroksárnak volt kapura lövése. Egyik csapat sem tudott igazán nagy ziccert kialakítani, mígnem a 31. percben Bárány kapott egy jó labdát Kinyiktől, beforgatta védőjét, aki lerántotta. A megítélt büntetőt Bódi magabiztosan rúgta a jobb alsóba (0-1).

A 40. percben Ferenczi szöglete után Bárány nem sokkal fejelt mellé, szünetig pedig a DVSC pedig egyértelműen kezdett ellenfele fölé kerekedni.

A második játékrész sem kezdődött nagyon eseménydúsan, aztán azonban felpörögtek a történések. Az 52. percben a csereként beállt Tischler fejelt fölé, majd a soroksáriak rontottak el egy szabadrúgást. Dzsudzsák Balázs az 57. minutumban érkezett, Iványi játékvezető pedig szórta a sárgákat.

A félidő közepén egyre paprikásabb lett az atmoszféra, aztán Dzsudzsák remek passza után Tischler lőhetett volna gólt, de Varga védett. Fokozódott az iram is, a Soroksár pedig egyenlített. A 73. percben egy bal oldali beadás után Lovrencsics közelről bólintott Zöldesi kapujában (1-1).

Válaszul Ferenczi, Bódi és a remekül játszó Dzsudzsák is próbálkozott lövéssel (nem sok hiányzott), a hajrában pedig teljesen beszorította ellenfelét a Loki, igaz, közben Lovrencsics majdnem újabb gólt fejelt. A 87. percben Ferenczi lőtt nem sokkal mellé, a 90. percben Dzsudzsák nem sokkal fölé, végül azonban maradt a döntetlen.