Egy ponttal lett több: Kisvárda-DVSC 0-0

A sérült Alexandros Kyziridis és Andrija Majdevac nélkül, de mintegy 200 debreceni drukker támogatását élvezve lépett pályára a Loki 4 meccses idegenbeli turnéjának második állomásán, szombat este Kisvárdán. A kezdőcsapat megegyezett a Zalaegerszegen pályára lépett tizeneggyel.

A zuhogó esőben a DVSC kezdte mezőnyfölényben a találkozót, a 17. percben mégis Meldin Dreskovicnak kellett bravúrosan mentenie Ilievski ziccerénél, nem sokkal később Christian Manrique lőtt mellé távolról. A 25. percben Navratil bombáját védte Megyeri Balázs, de összességében nem alakultak ki nagy helyzetek, a taktikai jelleg dominált. A szünetig ebben nem is állt be változás, igaz, Ötvös távolról eltalálta a felső lécet.

A második játékrész elején sem változott a játék képe, úgy tűnt, egy gól dönthet a három pont sorsáról. A Loki igyekezett pontosabban futballozni, közben beállt Joao Oliveira és Oleksandr Romanchuk (később Szécsi Márk és a felnőtt csapatban debütáló Batai Tamás is), azonban ekkor inkább a kisvárdaiak birtokolták a labdát.

A 73. percben Bárány Donát lövését blokkolták, utána Brandon Domingues fejesét védte a hazai kapus. A hajrá már inkább a DVSC-é volt, azonban nem sikerült begyötörni a győztes gólt, így maradt a döntetlen. Folytatás jövő héten az MTK otthonában.

Feczkó Tamás: Taktikusan és fegyelmezetten játszottunk, lezártuk a területeket. A hiányérzetem az, hogy a szerzett labdákat nem tudtunk gólra váltani.

Srdjan Blagojevic: Nem láthattunk magas kvalitást, a 0-0 reális eredmény. Az első félidőben a hazaiak lezárták a területeket, megszenvedtük ezzel. Szünet után kicsit több helyünk volt, de nem sikerült minőségben többet nyújtani. Tudunk ennél jobban játszani, és jobban is kell játszanunk.