Egyetemi vizsga: megfelelt

A sérülésből visszatérőben lévő Bárány Donát, Korhut Mihály és Kusnyír Erik nélkül, de természetesen esélyesként lépett pályára a Loki az egyetemi sporttelepen a DEAC ellen a debreceni kupaderbin.

A mérkőzés elején a DVSC egyből magához ragadta az irányítást, az első negyedórában elsősorban Tischler révén veszélyeztetett. A fölény a 22. percben realizálódott, amikor egy formás támadás végén Bévárdi Zsombor 14 méterről jobbal a jobb alsóba lőtt (0-1). A folytatásban sem változott a játék képe, a fegyelmezett DEAC ellen próbáltak kombinálni Pintérék, azonban a szünetig nem tudtak újra beköszönni Tóthnak.

A második félidőt viszont góllal kezdte a Loki, az 50. percben Lakatos remek beadására Tischler érkezett, és estében közelről a hálóba lőtt (0-2). Úgy tűnt, eldőlt a meccs, azonban váratlan fordulat történt: Sidibe és Lakatos ütközése után a bíró büntetőt ítélt a DEAC-nak, amit a 62. minutumban Sidibe értékesített is (1-2).

Az utolsó félórában inkább a küzdelem dominált, a DVSC megérdemelten jutott tovább. Folytatás hétfőn 20 órakor a Nagyerdei Stadionban a Gyirmót elleni bajnokin, a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének játéknapja február 24., az ellenfél itthon a Siófok lesz.

Mol Magyar Kupa, a legjobb 16 közé jutásért.

DEAC-DVSC 1-2 (0-1).

Egyetemi sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Lovas.

DEAC: Tóth D. – Sándor T., Papp F., Nagy Z., Spitzmüller (Nagy K., 58.), Soltész, Szabó K., Orosz, Székely (Kiss B., 83.), Bereczki D. (Kertész, 58.), Sidibe. Vezetőedző: Sándor Tamás.

DVSC: Kosicky – Lakatos B. (Poór, 64.), Kinyik, Pávkovics (Szatmári, 46.), Ferenczi (Bene, 57.) – Bévárdi (Dzsudzsák, 57.), Haris, Varga J., Sós – Tischler (Szécsi, 82.), Pintér. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gól: Sidibe (62., 11-esből), illetve Bévárdi (22.), Tischler (50.).

Sárga lap: Papp F. (35.), illetve Lakatos (61.).