Emberhátrányban küzdve: DVSC-Újpest 1-2

Valódi rangadóhoz méltó hangulatban kezdődött a Loki-Újpest találkozó szombat este a Nagyerdei Stadionban, kitettek magukért szurkolóink. Csapatunknak még mindig sok a sérültje, Meldin Dreskovic, Alexander Mojzis, Joao Oliveira és Christian Manrique sem léphetett pályára, viszont visszatérhetett a kezdőcsapatba Megyeri Balázs, bekerült Bódi Ádám és csatárként Szécsi Márk is.

A találkozó gyászszünettel kezdődött: a napokban elhunyt a DVSC elnökének, Ike Thierry Zaengelnek az édesanyja, az ő emléke előtt tisztelegtek a csapatok, a klub dolgozói és a drukkerek.

A meccs elején Ljujic sajnálatos sérülése és néhány gyors újpesti támadás borzolta a kedélyeket, majd a 13. percben megfogyatkozott a Loki, ugyanis a játékvezető kiállította a szerinte az utolsó emberként szabálytalankodó Dusan Lagatort. Finoman szólva sem kezdődött tehát jól a meccs, de a mieink beleálltak a harcba 10 emberrel is.

Értelemszerűen az emberelőnyben lévő Újpest birtokolta többet a labdát, azonban a debreceni kaput nem nagyon tudta eltalálni. A 31. percben a másik oldalon Bódi Ádám nem sokkal csavart mellé balról, majd Dzsudzsák Balázs bombázott fölé. Az első félidő hajrájában már nem alakult ki nagyobb helyzet, a szünetig nem esett gól.

A második játékrész első szakaszában sem változott a játék képe, a vendégek igyekeztek nyomást gyakorolni, de játékosaink állták a sarat, Megyeri Balázs például óriási bravúrral védte Ambrose közeli fejesét a 47. percben.

Az idő előrehaladtával egyre kiélezettebb lett a küzdelem, Bódi Ádám helyzeténél csak az utolsó passz pontossága hiányzott a hazai gólhoz. Férfiasan védekezett a DVSC, közben beállt Brandon Domingues, majd Bárány Donát és Bévárdi Zsombor is.

A végjátékban aztán megszerezte a vezetést a Loki! Hamzat Ojediran ugratta ki Kusnyir Eriket, aki betört a 16-osra, majd 12 méterről szépen lőtt Banai mellett a kapuba (1-0). Ezt követően Megyeri Balázs ismét bravúrral hárította Ambrose újabb fejesét, azonban a 80. minutumban a szöglet után Mörschel már a bal alsóba bólintott (1-1).

Így érkeztünk el az utolsó percekhez, amelyek hatalmas izgalmakat hoztak, és a 88. percben egy újabb újpesti gólt: egy kavarodás után ismét Mörschel volt eredményes, közelről pöckölt a kapuba (1-2). Ez el is döntötte a mérkőzést.

Folytatás jövő hét vasárnap a Ferencváros otthonában.

Srdjan Blagojevic: Nagyon nehéz pillanat ez számunkra, túlcsordulnak az érzelmek. 3 napja meccsünk volt, 77 percet játszottunk emberhátrányban, de a srácok mindent beleadva harcoltak. Sajnos nem járt érte jutalom. Szomorú vagyok a játékosok miatt, megszereztük a vezetést, de talán túl fáradtak voltunk, így nem tudtuk megtartani az előnyt.

Nebojsa Vignjevic: Fontos győzelmet arattunk, soha nem könnyű Debrecenben játszani, még emberelőnyben sem. Gratulálok a játékosaimnak, de gratulálok a Debrecennek is a küzdőszellemért és a jó mérkőzésért.