Ennél sokkal több volt benne: MTK-DVSC 2-1

A sérült Alexandros Kyziridis és Vajda Botond kivételével mindenki rendelkezésre állt a szombati, MTK elleni idegenbeli bajnoki előtt, így a szakmai stábnak ezúttal több variációs lehetősége volt. A kezdőcsapatba bekerült Szécsi Márk is.

A találkozó elején a Loki rögtön magához ragadta a kezdeményezést, a 3. percben Domingues 12 méteres lövését védte Demjén. Frissen mozgott csapatunk, a 6. minutumban Dzsudzsák Balázs távoli kísérletét hárította az MTK kapusa, majd Bárány Donát közeli pörgetését védte.

Egyértelmű volt a DVSC fölénye, a több száz debreceni szurkoló lelkesen biztatta a mieinket. Tetszetősen futballozott a gárda, azonban a helyzetek kimaradtak. A 22.. percben Ferenczi János lövése után szállt mellé nem sokkal a labda, majd Dusan Lagator fejesét fogta Demjén. Nem túlzás, az első félóra után gólokkal vezethetett volna a Loki, mégis az MTK szerzett vezetést a 33. percben Thiam megpattanó átlövése után (1-0). A szünetig már nem is változott az állás.

A második játékrész is debreceni rohamokkal kezdődött, az 50. percben sikerült is egyenlíteni! Brandon Domingues bolondította mag védőjét a bal szélen, Ferenczi Jánost futtatta, aki jól adott be, az érkező Szécsi Márk pedig a hosszú oldalon középről a kapuba továbbított (1-1).

A folytatásban továbbra is kontrollálta a Loki a meccset, közben érkezett a pályára Tuboly Máté (később beállt Andrija Majdevac, Joao Oliveira, majd végül Bódi Ádám is). A mérkőzés ezen szakaszában kevesebb volt a nagy lehetőség, majd a hajrá kezdetén, a 77. percben Stieber szabadrúgása után védett szépen Megyeri Balázs.

A végjátékban aztán ismét az MTK talált be, Stieber a 83. percben jobbról, mintegy 15 méterről mesterien csavart a kapu jobb oldalába (2-1). Ez a gól sajnos eldöntötte a 3 pont sorsát, noha a játék alapján a DVSC ennél sokat többet érdemelt volna. Folytatás jövő héten a Kecskemét ellen.

Horváth Dávid: Nagyon értékes győzelmet szereztünk. Az első félidő nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, módosítanunk kellett a szünetben. Ez sikerült, végül egy remek egyéni villanás után győzni tudtunk. A második játékrészben megdolgoztunk a szünet előtti szerencsénkért.

Srdjan Blagojevic: Gratulálok az MTK-nak a győzelemhez. Nehéz megszólalni, hiszen úgy gondolom, hogy az elmúlt időszakot tekintve a legjobb teljesítményt most nyújtottuk. Úgy játszott a csapat, ahogyan szeretném, hogy játsszon, de sajnos elveszítettük a mérkőzést. Kontrolláltuk a meccset, de a 16-oson belül nem voltunk elég agresszívak. Nem jó így kikapni, de ha így futballozunk, legközelebb, győzni fogunk.