Értékes és fontos győzelem: DVSC-Kecskemét 1-0

A nemzetközi kupaindulásért folytatott küzdelem fontos állomásának volt minősíthető a Loki szombat délutáni, Kecskemét elleni hazai bajnokija. Együttesünk Kusnyir Erikre, Jorgo Pellumbira, Thor Úlfarssonra és Brandon Dominguesre nem számíthatott, a kezdőcsapatba bekerült Szuhodovszki Soma és a mérkőzés előtt a 300. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntött Bódi Ádám is.

A találkozó kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött, majd 8. percben egy formás debreceni támadás után Dzsudzsák Balázs 10 méteres fejesét fogta a vendégek kapusa. Egyre inkább a DVSC kontrollálta a játékot, a 19. minutumban Meldin Dreskovic fejelt fölé. A 27. percben a másik oldalon Horváth Krisztofer tévesztett célt, nem volt sok helyzet, de nem volt unalmas a mérkőzés.

Az első félidő hajrájában előbb Hamzat Ojediran bombázott fölé kiszorított helyzetből, majd a 34. percben Bódi Ádám csavart a kapu mellé 18 méterről. A 37. percben aztán egy gyönyörű Bódi-Szuhodovszki-Ferenczi-Bódi összjáték végén Bódi Ádámot buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt azonban hosszú VAR-ozás után a bíró visszavonta…. A hosszabbításban Dzsudzsák Balázs bombáját hárította Kersák, a szünetig így nem esett gól.

A második játékrész elején sok volt az ápolás, aztán az 56. percben Zsótér ravasz, 16 méteres lövését védte bravúrral Megyeri Balázs, majd Horváth Krisztofer veszélyes kísérleténél ugyanígy tett. Félórával a vége előtt beállt Kocsis Dominik, Stefan Loncar és Christian Manrique is, Megyeri Balázs pedig Lukács ziccerét is hárította. A Loki igyekezett fokozni a nyomást, ez meg is hozta az eredményét, Meldin Dreskovicot rúgták fejbe a 16-oson belül egy beadás után. A játékvezető nem fújt, ezt is VAR-ozták, és ezt már megadták…. A büntetőt a 69. percben Dzsudzsák Balázs magabiztosan értékesítette (1-0).

A végjátékban érkezett a pályára Szécsi Márk (a legvégén Oleksandr Romanchuk is), a DVSC pedig nagy izgalmak közepette megőrizte előnyét, és roppant fontos 3 pontot szerzett. Folytatás jövő héten Diósgyőrben.

Mesterszemmel

Srdjan Blagojevic: Nagyon fontos, egyben nehéz mérkőzés és győzelem volt. A legutóbbi vereség után nyomás volt rajtunk, nehéz volt, de megcsináltuk, megszereztük a három pontot. Ezt a meccset is úgy lehetne kommentálni, mint a múlt hetit, ez is tipikus magyar bajnoki volt, azzal a különbséggel, hogy most nyertünk. Az első és a második félidőnek semmi köze nem volt egymáshoz, az első félidőben fölényben és jól játszottunk, csak az utolsó passzok hiányoztak. Tartottam attól, hogy szünet után ez változni fog, változott is, ekkor idegesek voltunk, kapkodtunk is egy kicsit. Szerencsére Megyeri Balázs több bravúrt is bemutatott, ő volt a meccs embere. Nagy nehezen megszereztük a vezetést, ezt kellett megtartanunk. Tisztában vagyok azzal, hogy voltak hibák, de a legfontosabb a három pont volt.

Szabó István: Becsületesen felkészültünk a találkozóra, az első félidőben voltak kisebb problémáink, de szünet után jobban érvényesült, amit mi szerettünk volna játszani. Sajnálom a kihagyott a helyzeteket.