Értékes pont Felcsútról: Puskás Akadémia-DVSC 1-1

Nem volt könnyű helyzetben a Loki szakmai stábja a felcsúti összecsapás előtt, hiszen a régóta hiányzó Meldin Dreskovic mellett Alexandros Kyziridis és a Fehérvár ellen két gólt szerzett Brandon Domingues is megsérült, sajnos egyikőjükre se számíthatott a gárda a szombati rangadón. A kezdőcsapatba bekerült Bódi Ádám és Vajda Botond is.

A találkozó elején, az 5. percben Plsek került ziccerbe, közeli lövését bravúrral védte Megyeri Balázs. A DVSC igyekezett taktikusan futballozni, többet is birtokolta a labdát ellenfelénél. A 9. minutumban Soisalo találta el a kapufát, helyzetek tehát egy ideig csak a hazaiak előtt adódtak. A 14. percben aztán jött az első debreceni lehetőség, Vajda Botond cselei és passza után Stefan Loncar lőtt 16 méterről, Markek vetődve hárított.

A 16. percben aztán megszerezte a vezetést a Loki! Oleksandr Romanchuk tört előre, jól ugratta ki Bárány Donátot, aki okosan középre adott, az érkező Dzsudzsák Balázs pedig 7 méterről a kapuba lőtt (0-1).

A DVSC többnyire jól kezelte a felcsútiak agresszív letámadását, és higgadt összjátékkal kereste a lehetőséget a gyors támadásvezetésre. Ezzel együtt a hazaiaknak voltak lehetőségei, a 27. percben például Gruber 14 méteres bombáját kellett védenie Megyeri Balázsnak. Az első félidő hajrájában aztán Bárány Donát is betalált, azonban a gólját les miatt érvénytelenítették. A 38. percben viszont egyenlített a Puskás Akadémia: Gruber lépett ki, majd 17 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu bal oldalába (1-1). A szünetre így döntetlennel vonultak az együttesek, noha a hosszabbításban Dzsudzsák Balázs nem sokkal csavart mellé.

A második játékrész egy megpattanó Ojediran-lövéssel kezdődött, inkább a DVSC volt mezőnyfölényben. Kapura lövéssel ebben az időszakban kevesebbet próbálkoztak a csapatok, a 62. percben Bódi Ádám vállalt egyet, Markek biztosan fogta a labdát.

A 67. percben jöttek a cserék, Bévárdi Zsombor és Joao Oliveira állt be. Kevesebb volt az izgalom, mint az első félidőben, a végjátékra aztán némileg felpörögtek az események. A 82. percben Stefan Loncar 18 méteres csavarását bravúrral ütötte ki a hazai hálóőr, nem sokkal utána a lábát fájlaló Bárány Donátot Andrija Majdevac váltotta.

Az eredmény végül nem változott, a Loki értékes pontot szerzett Felcsúton. Folytatás a Magyar Kupában kedd este Győrben.

Hornyák Zsolt: Kicsit szomorú vagyok, ugyanis az első félidőben többet kellett volna kihozni a helyzeteinkből. Mindkét csapat jól játszott, a második félidőben a DVSC nem engedett minket ritmusba kerülni. Jó mérkőzés volt.

Srdjan Blagojevic: Nagyon érdekes mérkőzés volt. Két különböző stratégiát láthattunk, a mi támadásfelépítésünk került szembe a Puskás védekezésével és átmeneteivel. Az első félidőben – noha gólt szereztünk – a hazaiak sikeresebbek voltak a tervük megvalósításában, a második játékrészre változtattunk a felálláson, jobbak is lettünk, jobban tudtuk kontrollálni a mérkőzést. Jó volt a hozzáállásunk, a győzelemért küzdöttünk, de összességében nem vagyok elégedetlen.