Merkantil Bank Liga, 19. forduló

0 - 0

Idegenben egy pontot szerzett a DVSC a Merkantil Bank Ligában, miután vasárnap 0-0-át játszott Szombathelyen.

A sérült Bárány Donátot, Bényei Ágostont és Pintér Ádámot nélkülözve, de a győzelem reményében lépett pályára a Loki a Haladás otthonában, és ezt a reményt már a mérkőzés első játékrészében is próbálgatta táplálni, nem nagy hatékonysággal.

Némi mezőnyjáték, és néhány Haladás-próbálkozás után (a 12. percben Németh lövését Gróf bravúrral védte, nem sokkal később Rácz szabadrúgásból a felső lécet találta el) a DVSC Ferenczi révén a 20. percben veszélyeztetett először, de a kaput nem találta el.

Formásabb támadás szinte egyáltalán nem jött össze a Lokinak, ennek megfelelően helyzet sem nagyon adódott a szombathelyi kapu előtt, s igencsak úgy tűnt, gól nélkül zárul az első félidő. Úgy is lett.

A szünetben minden Debrecenhez húzó lélek tudta, ennél sokkal több kell. Jött is a több, a 47. minutumban Szécsi már kaput talált, Verpecz azonban vetődve védeni tudott. Mozgalmasabbá vált a játék, a 49. percben a csereként beállt Tischler bombázott fölé, a DVSC pedig egyre ígéretesebb akciókat vezetett.

A kérdés az volt, párosul-e a némileg és csak percekre javuló játék eredményességgel? Ezt a 72. percben Dzsudzsák Balázs becserélése volt hivatva elősegíteni, de a Loki továbbra sem tudott igazán gólveszélyt jelenteni. Mindez a végjátékban sem sikerült, így 0-0 lett a vége. Folytatás egy hét múlva a Budaörsnél.