Merkantil Bank Liga, 9. forduló

1 - 3

A koronavírus és a Kaposvár sem tudta legyőzni a Lokit a Merkantil Bank Liga szerdai fordulójában.

A pozitív Covid-tesztek által sújtott, több játékosát nélkülözni kénytelen DVSC szerdán az előző idényben csapatunk számára legyőzhetetlennek bizonyult Kaposvár otthonában lépett pályára, az előzmények ellenére is a siker reményében.

Ennek megfelelően a Loki állta a hazaiak kezdeti rohamait, majd a 8. percben Bárány révén veszélyeztetett is. Egyre inkább átvette a kezdeményezést a vendégcsapat, s a 13. percben megszerezte a vezetést! Sós remek labdával ugratta ki Vargát, aki pontosan adott be, a lassan a Farkas becenévre teljesen rászolgáló Bárány pedig nem kegyelmezett, közelről a kapuba belsőzött (0-1).

Nem sokkal később a fiatal debreceni csatár egy kapufával jelentkezett, a DVSC pedig uralta a mérkőzést a lelkes Kaposvár ellen. A Kondás-gárda dominanciája a szünetig nem torkollott újabb gólba, igaz, Bódi két jó lövésénél csak Pogacsics kapus bravúrjai mentették meg a hazaiakat.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan somogyi próbálkozásokkal kezdődött, ám a Loki ezúttal is gyorsan átvette az uralmat. Egy ideig viszonylag eseménytelen mezőnyjáték folyt a pályán, majd az 54. percen Varga József fejesét védte vetődve a hazai hálóőr. A 61. minutumban a frissen csereként beállt Bévárdi lőhetett volna gólt (ismét a kaposvári kapus remekelt), majd a 71. percben jött a második debreceni találat: a korábban kölcsönben Kaposváron futballozó Bévárdi 12 méterről, kapásból lőtt a kapu jobb oldalába (0-2).

Azt hittük, a hajrára nem marad kérdés, azonban egy szöglet után Szarka a 76. percben váratlanul szépített egy fejessel (1-2), Bárány viszont nem hagyott kétséget senkiben, tíz perccel a vége előtt csodálatosan lőtt a hosszú felsőbe (1-3).

A DVSC biztosan nyert idegenben, folytatás szombaton 18 órakor a Magyar Kupában Tiszakécskén.