Várkerti Stadion

OTP Bank Liga 1. forduló

1 - 4

4-1-re győzni tudott a Honvéd ellen az új Bozsik Arénában a DVSC az OTP Bank Liga 1. fordulójában szombat este.

A sérült Pávkovics Bence és Kundrák Norbert nélkül, de nagy ambícióval és óriási várakozással lépett pályára a Loki a Honvéd otthonában a bajnokság nyitófordulójában. Csapatunkat csaknem 200 debreceni érzelmű drukker támogatta idegenben is, és a gárda az NB I-be majd 14 esztendő után visszatérő Dzsudzsák Balázs csapatkapitány vezérletével, a Deslandes-Charleston Dos Santos belső védőpárossal a soraiban próbált is ennek megfelelni.

A mérkőzés némi debreceni labdabirtoklási fölénnyel és egy kispesti szöglettel kezdődött, majd az első helyzetet a Honvéd hagyta ki, a 7. percben Eppel közeli lövését hárította Tomas Kosicky bravúrral. Ezt követően a hazaiak igyekeztek nagy nyomást gyakorolni a Loki kapujára, az első negyedóra végén Baráth Botond csúsztatott mellé. A 23. minutumban Hidi lőhetett ziccerben egy védelmi hiba után, ám a DVSC hálóőre ezt is hárítani tudta.

Az ivószünet után viszont a Loki következett, a 30. percben Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után csak nehezen tudta kiütni a labdát Szappanos a bal felső saroknál. A 33. percben a sérült Sylvain Deslandes helyére Marko Nikolic állt be, nem sokkal később pedig megszerezte a vezetést a Honvéd: egy szöglet után Bőle lőtt kapásból, 14 méterről kapura, a labda a bal kapufáról pattant a hálóba (1-0).

A 41. percben Dzsudzsák Balázs beívelése után Varga József fejelt kapura (Szappanos kezéből nem csúszott ki a labda), aztán a szünetig már nem alakult ki nagyobb lehetőség, kispesti előnnyel fordultak a csapatok. A második játékrészre beállt Szécsi Márk, Bévárdi Zsombor passza után pedig Bárány Donát próbálkozott gólszerzéssel, ám blokkolták a lövését. Egyértelmű volt, hogy a DVSC mezőnyfölényt akar kialakítani, ez sikerült is, az 50. percben Dzsudzsák Balázs bombázott nem sokkal fölé. Nem sokkal később Bódi Ádám előtt adódott lehetőség (nem találta el jól a játékszert), majd az 56. percben a debreceni csapatkapitány 17 méteres szabadrúgása után egy kispesti kezét érintve pattant fölé a labda. ’16-oson belüli kezezés, VAR, aztán 11-es!!!!! A büntetőt csapatunk klasszisa, Dzsud magabiztosan értékesítette, így a Loki egalizálni tudott (1-1), ráadásul a kezező Klemenzet második sárgája után kiállította a játékvezető.

Az utolsó félórának tehát döntetlennél és emberelőnyben vágott neki a Loki, sőt, a 65. percben már vezetett is! Bódi Ádám okos szöglete után a rövid saroknál Bárány Donát érkezett tökéletesen, és közelről a kapuba pörgetett (1-2). A folytatásban már szinte teljesen a Loki uralta a játékot, s immár szemre is tetszetősen futballozott, sőt, el is döntötte a meccset. A 81. percben Bévárdi Zsombor csinált egy csodálatos cselt a 16-oson belül, majd kilőtte a bal alsót (1-3).

Ezzel a három pont sorsa eldőlt, beállt még Baráth Péter és Ugrai Roland, majd az újonc Gyönyörű Gergő is, a hosszabbításban pedig még Ugrai Roland is lőtt egy parádés gólt 16 méterről a kapu bal oldalába (1-4), aztán lehetett ünnepelni a debreceni tábor előtt. A DVSC a második félidőben remekül játszott, dicséretet érdemel azért, mert fordítani tudott. A rajt tehát jól sikerült, jövő vasárnap pedig jön is 2. forduló, az Újpest látogat a Nagyerdei Stadionba.

Horváth Ferenc: Nagyon jó első félidőt játszottunk, sok helyzetünk volt, el is dönthettük volna a meccset. A második játékrészről nehéz beszélnem, kérdés, mit néznek vissza, a VAR tradíciókat szed szét. 2-1 után mentünk előre, nyerni akartunk, ez biztos. Ez már egy másik Honvéd, mint ami volt, az eredménytől függetlenül.

Huszti Szabolcs: Két ellentétes félidőt produkáltunk, ha az első félidőben hármat rúg a Honvéd, egy szót se szólhattunk volna. Kicsit NB II-esen kezdtük a mérkőzést, néha pánikoltunk, de minden tiszteletem a csapaté, mert változtatni és fordítani tudott. A fejek a második félidőre átálltak az első osztályra, bátrabbak voltunk, rájuk mentünk, és összességében nagyon szép gólokat rúgtunk. Egy meccs nem mérvadó, dolgozunk tovább.

OTP Bank Liga, 1. forduló.

Honvéd-DVSC 1-4 (1-0).

Bozsik Aréna, 3257 néző. Vezette: Bognár T.

Honvéd: Szappanos – Mezghrani, Klemenz, Baráth B., Tamás K. – Nagy G. (Lovric, 60.) – Bőle, Nono, Hidi (Zsótér, 68.), Nagy D. (Balogh N., 77.) – Eppel (Lukic, 67.). Edző: Horváth Ferenc.

DVSC: Kosicky – Kusnyír, Deslandes (Nikolic, 33.), Dos Santos, Ferenczi – Varga J., Dzsudzsák – Bévárdi (Gyönyörű, 88.), Bódi (Ugrai, 81.), Sós (Szécsi, 46.) – Bárány (Baráth P., 81.). Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Bőle (36.), illetve Dzsudzsák (60., 11-esből), Bárány (65.), Bévárdi (81.), Ugrai (95.).

Sárga lap: Tamás K. (33.), Klemenz (44., 60)., Nagy D. (70.), Nono (70.), illetve Charleston Dos Santos (35.), Kusnyír (93.).

Kiállítva: Klemenz (60.).

Fotók: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló

Bozsik Stadion / Kispest-Kertváros, Kispest, XIX. kerület, Budapest, Közép-Magyarország, 1194, Magyarország

2021.07.31. 18:00 OTP Bank Liga 2021/2022