Eredmény
1 - 0
Full Time

Meccs riport

A sérült Sylvain Deslandes nélkül, de a visszatért Baráth Péterrel a keretben várta csapatunk a Mezőkövesd elleni, fontos találkozót. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött: 49 éves korában, súlyos betegség következtében elhunyt Göntér Zsolt, a Debreceni Városi Kispályás Labdarúgó Szövetség (DVKLSZ) elnöke, aki a DVSC egyik partnere, a CTS Informatika Kft. ügyvezetője is volt. Göntér Zsolt ezer szállal kötődött a debreceni labdarúgáshoz, természetesen a Lokihoz is. A DVSC osztozik a hozzátartozók és a labdarúgóközösség fájdalmában. Göntér Zsolt temetése november 17-én 11 órától lesz a debreceni Köztemetőben.

Akadt ezért pozitívabb momentum is: saját nevelésű játékosunk, Ferenczi János nemrégiben lejátszotta 250. mérkőzését is a DVSC-ben. Az összecsapás előtt ez alkalomból köszöntötte őt Makray Balázs, klubunk cégvezetője. A kezdőcsapatba erre a bajnokira bekerült Alexandros Kyziridis és Bárány Donát is.

Magát a mérkőzést lendületesen kezdte a Loki, közben a másik oldalon Drazic próbálkozott átlövésekkel. Sok volt a pontatlanság, 27 percig nem alakult ki nagyobb helyzet. Sajnos Bárány Donát megsérült, az első félórában le kellett cserélni, helyére Dorian Babunski állt be.

A 27. percben a Mezőkövesd előtt adódott egy lehetőség, azonban Drazic közelről fölé fejelt, majd a 30. minutumban Dzsudzsák Balázs lőtt kapásból mellé. A szünetig aztán már nem történt igazán említésre méltó esemény.

A második játékrész elején is kiegyenlített játék zajlott a pályán, továbbra sem nagyon forogtak veszélyben a kapuk. Egészen az 56. percig, amikor ismét Drazic próbálkozott fejessel, de Megyeri Balázs védeni tudott. Bő félórával a vége előtt érkezett Bévárdi Zsombor és Baráth Péter, a stadionban pedig azt lehetett érezni, hogy amelyik csapat szerez egy gólt, nyer is.

A 68. percben Ferenczi János próbálkozott 17 méterről, a kövesdi kapus vetődve védett. 20 perccel a vége előtt beállt Sós Bence és Bódi Ádám is, a Loki pedig megpróbálta dűlőre vinni a dolgot. A 73. minutumban Dorian Babunski nagy helyzetben csúsztatott mellé közelről, majd következett a végjáték.

Az a végjáték, amely során a Mezőkövesd jutott nagy lehetőséghez a 84. percben, mégpedig egy 16 méteres szabadrúgáshoz. A vendégcsapat azonban nem élt az eséllyel, a DVSC pedig a hosszabbításban büntetett: a 92. percben Dorian Babunski fejesét még védte Piscitelli, azonban a kipattanót Sós Bence értékesítette (1-0), így csapatunk újabb értékes győzelmet aratott.

Folytatás szombaton Felcsúton a Puskás Akadémia ellen.

Mesterszemmel

Srdjan Blagojevic: Nagyon nehéz, stresszes meccs volt, amely a végén jól végződött. Február óta ez az első eset, hogy a Loki 2 bajnokit nyer egymás után, ennek nagyon örülök, s annak is, hogy ismét nem kaptunk gólt. A játékosok sok energiát fektettek a mérkőzésbe, és sikerült legyőzniük a fáradtságot.

Kuttor Attila: Azt gondolom, kiegyenlített mérkőzés volt. A döntetlen reálisabb lett volna, gratulálok a DVSC-nek.