OTP Bank Liga 17. forduló

1 - 1

A sérült Alexandros Kyziridis, Vajda Botond és Christian Manrique, valamint a sárga lapjai miatt eltiltott Dusan Lagator nélkül, de a lelkes debreceni szurkolók támogatásával vágott neki az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésének a Loki vasárnap Kecskeméten. A kezdőcsapatba bekerült Alexander Mojzis, Hamzat Ojediran és Bévárdi Zsombor is.

A találkozó az igencsak rossz állapotban lévő pályán a 3. percben egy távoli Dzsudzsák Balázs-kísérlettel kezdődött el igazán, ahogy mondani szokás, az elején inkább a küzdelem dominált. Nem volt könnyű ezen a talajon futballozni, a DVSC ennek megfelelően a szokásostól némileg eltérő szerkezettel és stílusban vette fel a harcot.

A 12. percben a hazaiak előtt adódott egy nagy lehetőség, Zeke és Horváth lövésénél Hamzat Ojediran blokkja és Megyeri Balázs védése kellett, hogy a mieink ne kerüljenek hátrányba. Nem volt könnyű építkezni, inkább a kecskemétiek játszottak mezőnyfölényben.

A 24. minutumban egy szöglet után Bárány Donát lőtt fölé 16 méterről, majd Oleksandr Romanchuk átlövése után szállt el a labda a kapu fölött. Az első félidő hajrájára kiegyenlítettebb lett a játék képe, sőt, a 36. percben Bévárdi Zsombor beadása és Stefan Loncar fejese után nem sok kellett volna a debreceni találathoz, azonban középpályásunk nem talált kaput. Nem úgy Szécsi Márk a hosszabbításban, csatárunk egy kavarodás után szép mozdulattal lőtt 11 méterről a léc alá (0-1). Ezzel csapatunk előnnyel vonult a szünetre.

A második játékrész meddő kecskeméti rohamokkal kezdődött, majd azokkal is folytatódott. A kapuk ebben az időszakban nem nagyon forogtak veszélyben, egészen a 60. percig, akkor Bévárdi Zsombor csavart fölé 15 méterről. Csapatunk jól küzdött, szervezetten játszva állt hely a párharcokban.

A végjátékra aztán beállt Andrija Majdevac (később Baranyai Nimród, Ferenczi János és Tuboly Máté is), a DVSC pedig igyekezett megőrizni előnyét. A hazai nyomás fokozódott, a 80. percben jött is az egyenlítés, az Alexander Mojzis sérülése miatt éppen 10 emberrel játszó Loki ellen egy bal oldali beadás után Banó-Szabó lőtt 6 méterről estében a bal alsóba (1-1).

Az utolsó percekre maradtak még bőven izgalmak, de az eredmény már nem változott, döntetlen lett a vége. Bajnoki folytatás februárban.

Szabó István: A fiúk nagyon odatették magukat. Az első félidőben jobban játszottunk, mégis gólt kaptunk. A szünet után is nagy elánnal futballoztunk, de nem éreztem az átütő erőt, ezért cseréltünk. Úgy érzem, megérdemeltük a döntetlent, sőt, talán inkább veszítettünk két pontot.

Srdjan Blagojevic: Nem sok futballt láthattunk a pályán a körülmények miatt, örülök, hogy senki nem sérült meg komolyabban. Teljesen mást, egyszerű játékot kértem a csapattól, mint amit az edzésen gyakorlunk és amit játszani szoktunk, remélem, a jövőben javulni fog a kecskeméti pálya állapota. Az erőfeszítésért és az energiáért dicséretet érdemelnek a játékosaim, reális eredmény született.