ETO Park

OTP Bank Liga 25. forduló

Kecskemét

2 - 2

Igazi rangadó-hangulatban, a február eleji időponthoz képest tűrhető időjárási körülmények között kezdődött 2024 első debreceni bajnoki mérkőzése. A csütörtökön érkezett Kocsis Dominik még nem volt a keretben, a kisebb egészségügyi problémával küszködő Brandon Dominguesre sem számíthatott a szakmai stáb. Bekerült viszont a kezdőcsapatba a télen igazolt Jorgo Pellumbi és Szuhodovszki Soma.

A találkozó elején rögtön helyzetbe került a Loki, a 3. percben Szuhodovszki Soma remek átadásával Joao Oliveira törhetett kapura, de 8 méterről mellé lőtt. Inkább a DVSC akarata érvényesült, a 7. minutumban Meldin Dreskovic fejesét védte bravúrral a diósgyőri kapus. Jól futballozott csapatunk, a 16. percben Bárány Donát bólintott fölé közelről, majd egy kevésbé mozgalmas időszak következett. Az első félidő hajrájában, a 37. percben aztán a vendégek is kialakítottak egy nagy lehetőséget, Bényei fejelt néhány méterről fölé, majd Megyeri Balázs védte bravúrral Edomwonyi lövését. Hiába volt összességében fölényben a Loki, a szünetig nem esett gól.

A második játékrész is debreceni rohamokkal kezdődött, mégis a Diósgyőr szerzett vezetést, az 51. percben Bényei Ágoston lőtte ki 16 méterről a jobb alsót (0-1). Nehéz helyzetbe került tehát a DVSC, sőt, az 58. percben még nehezebbe: egy gyors vendégtámadás végén Jurek fejelt a kapuba közelről (0-2). Innentől már bravúr kellett a pontszerzéshez, ennek érdekében fél órával a a vége előtt érkezett Alexandros Kyziridis, Stefan Loncar és Thor Úlfarsson is.

Közvetlenül előtte viszont szépített a Loki, a 62. percben Dzsudzsák Balázs 24 méterről gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt a jobb felsőbe (1-2). Izgalmasnak ígérkezett tehát a hajrá, az is lett. A mieink mindent megtettek az egyenlítésért, a 75. percben Bárány Donát fejelt fölé, majd a 77. percben Szatmári Csaba begyűjtötte második sárgáját, így kiállították.

A végjátékban nagy nyomás nehezedett a diósgyőri kapura (közben Megyeri Balázs ziccert fogott), a 85. percben Thor Úlfarsson fejelt mellé előrevetődve. A 89. percben aztán jött az egyenlítés!! Ferenczi János adott be balról remekül, Kusnyir Erik pedig 8 méterről szép mozdulattal fejelt a bal felsőbe (2-2). A meccs végül döntetlennel is zárult, folytatás kedden Újpesten.

Srdjan Blagojevic: Edzői szempontból nagyon stresszes mérkőzés volt, az első kapott gólig jól játszottunk. Az elején egyértelműen jobbak voltunk, helyzeteink is voltak, aztán kaotikussá vált a játék, amit én nem szeretek. Vegyes érzéseim vannak, kicsit szomorú vagyok, mert győzni szerettünk volna. Azért, hogy 0-2 után vissza tudtunk jönni, dicséretet érdemelnek a játékosok.

Simon Miklós: Dicséretet érdemelnek a játékosaink, bár megilletődötten kezdtünk. Szerencsére utána rendeztük a sorokat, büszke vagyok a fiataljainkra. Gólokat is tudtunk szerezni, de nem voltunk képesek lezárni a mérkőzést.