Várkerti Stadion

OTP Bank Liga 22. forduló

1 - 1

A sérült Megyeri Balázsra és Kusnyír Erikre, valamint az eltiltott Antonio Mancéra nem számíthatott a DVSC az Újpest otthonában a forduló zárómérkőzésén. A kezdőcsapatba ezúttal ott volt Sylvain Deslandes, Stefan Loncar és Alexandros Kyziridis is, jobbhátvédként Varga József kapott szerepet.

A találkozó legelején a Loki birtokolta többet a labdát, csapatunk igyekezett tudatosan futballozni. Nagyobb helyzet nem adódott egészen a 10. percig, akkor az újpesti Jakobi lőtt 12 méterről mellé. A másik oldalon a 14. percben Ferenczi János lőtt kapura 18 méterről, a hazai kapus védett. Mindkét együttes fegyelmezett volt taktikailag, nem sok teret hagyott a vetélytársnak.

A 17. percben aztán megszerezte a vezetést a DVSC! Alexandros Kyziridis remekül verte meg az emberét a jobb szélen, középre adott, Pauljevicről pedig saját kapujában pattant a labda (0-1).

A folytatásban Csoboth lövésénél szépen védett Marko Milosevic a jobb alsónál, majd a 27. minutumban Dzsudzsák Balázs helyzeténél a hazai kapus tudott hárítani. A 32. percben a Loki hálóőre ismét nagyot fogott, ezúttal Mudrinski közeli fejesét hatástalanította.

Az első félidő hajrájában az Újpest többet próbálkozott, és egy csúnya labdavesztés után egyenlített is: a 37. percben Mudrinski lőtt 13 méterről a debreceni kapuba (1-1). A szünetig több gól már nem esett.

A második játékrész újpesti rohamokkal kezdődött, az 55. percben Mudrinski nagy helyzetben, 10 méterről bombázott mellé. A 60. percben az utolsó emberként szabálytalankodó Christian Manrique piros lapot kapott, az utolsó félórát tehát emberhátrányban volt kénytelen végigjátszani a Loki.

A végjátékra érkezett Hamzat Ojediran, Szécsi Márk, majd Bódi Ádám is, Marko Milosevic pedig a 73. percben bravúrral védte Antonov szabadrúgását. Nyomott az Újpest, a mieink igyekeztek szervezetten védekezni, s alkalomadtán támadásokat vezetni. A 78. percben Stefan Loncar például szabadon fejelhetett, de a labda a kapus kezében kötött ki.

Az utolsó percek sok feszültséget hoztak (az újpesti edző piros lapot is kapott), de gólt már nem, így a DVSC ponttal távozott Újpestről.

Folytatás szombaton Kisvárdán.

Srdjan Blagojevic: Nehéz 35 percet emberhátrányban játszani, ráadásul ez volt egy héten belül a harmadik mérkőzésünk, ami nagyon megterhelő. Ebből a szempontból elégedett vagyok a döntetlennel, a fiúk sok energiát tettek bele az összecsapásba. Ne feledjük, hogy egy jó csapat ellen játszottunk.