1 - 0
Full Time

Meccs riport

ÉRTÉKES SIKER: DVSC-MTK 1-0

Egyetlen egy debreceni érzelmű embernek sem kellett külön bizonygatni a hétvégén, hogy milyen nagy súllyal esik latba a bajnoki végelszámolás szempontjából a vasárnapi, MTK elleni meccs. A sereghajtó fővárosiak 20 ponttal érkeztek a 25 pontos DVSC-hez, tehát egyértelmű volt, hogy amelyik csapat győz, az nagyot nyer. Csapatunknak Bévárdi Zsombort kisebb, a régóta maródi Bárány Donátot, valamint Kundrák Norbertet hosszabb felépülést megkövetelő sérülés miatt kellett nélkülöznie. A kezdőcsapat megegyezett a Puskás Akadémia ellen látottal.

A találkozót tudatosan kezdte a Loki, nem támadott fejetlenül, szervezett játékra törekedett, és várt a lehetőségre. Miután az MTK is hasonló felfogást képviselt, az első negyedórában nem alakult ki nagyobb helyzet egyik kapunál sem., ahogy mondani szokták, a mezőnyjáték dominált. Az a bizonyos lehetőség a 17. minutumban jött el, amikor David Baunski csavart kapura 24 méterről, és bizony a labda nem sokkal kerülte el a bal felsőt.

Erre az MTK néhány szöglettel és egy veszélyes fejessel reagált (Gróf Dávid bravúrral védett), a DVSC pedig góllal! A 26. percben egy szöglet, majd egy Dzsudzsák-beadás után Sylvain Deslandes fejelte középre a labdát, Pávkovics Bence pedig szép mozdulattal a kapu jobb oldalába bólintott (1-0).

Az első félidő hajrájában továbbra is többnyire az történt, amire csapatunk törekedett, a debreceni játékosok kisegítették egymást védekezésben, néhány gyors kombinációval pedig meg lehetett zavarni a fővárosaikat. Ezek a szünetig nem hoztak újabb gólt, így 1-0-val fordultak a csapatok.

Szünet után a vendégek próbáltak nyomást gyakorolni a DVSC-re, a 49. percben például a csereként beállt Spirovksi bombázott fölé, ha pedig kaput találtak az MTK-sok, Gróf Dávid hárított remekül. Kellett 10 perc a második játékrészben egy Loki-helyzethez, akkor Dzsudzsák Balázs kapáslövését védte Mijatovic.

Kezdett nőni a feszültség a pályán, azt lehetett érezni, lesz itt még gól. A 66. percben majdnem meg is született a második hazai találat, Poór Patrik beadása után Szécsi Márk közeli pörgetését védte bravúrral az MTK hálóőre. Nem sokkal később cserélt Joan Carrillo, Dzsudzsák Balázs helyett Bényei Ágoston, Szécsi Márk helyett Sós Bence folytatta, később, a végére pedig Baranyai Nimród , Ugrai Roland és Rácz Balázs is beállt.

A 74. percben aztán úgy tűnt, büntetőhöz jutott a Loki (a Babunski-testvérek remek összjátéka végén a vendégkapus ütötte el Doriant), de a VAR lest észlelt, így Bódi Ádám nem rúghatta el a 11-est. A véghajrában próbálkozott serényen a vetélytárs, ám csapatunk védekezése rendben volt, így több gól nem esett, a mieink itthon tartották a fontos három pontot.

A DVSC utolsó 7 bajnokijából csak egyet veszített el (négyet megnyert), és fellépett a középmezőnybe. Folytatás szombaton a Honvéd ellen Kispesten.

Mesterszemmel

Joan Carrillo: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk, így is lett. Csapatunk fegyelmezetten és egységesen játszott, támadásban persze még előre kell lépnünk. Nagyon fontos győzelmet arattunk, jó eredményt értünk el.

Márton Gábor: Keresem a szavakat egy ilyen meccs után, nem voltunk rosszabbak, mint a Debrecen. A helyzeteinket sajnos kihagytuk, ráadásul szabálytalan gólt kaptunk. Domináltunk, de nem éltünk a lehetőségeinkkel.