OTP Bank Liga 23. forduló

0 - 1

A Mezőkövesd ellen kezdte a bajnokság utolsó harmadát a DVSC szombaton a Nagyerdei Stadionban. A szakmai stáb nem számíthatott a sérült Kusnyir Erik, Thor Úlfarsson és Jorgo Pellumbi játékára, a kezdőcsapatba bekerült többek között Vajda Botond, Szuhodovszki Soma, Hamzat Ojediran, Bódi Ádám és életében először az NB I-ben a 19 éves Batai Tamás is.

Nemrégiben ünnepelte 50. születésnapját csapatunk kit menedzsere, Csarnai Norbert, aki pontosan 25 éve, negyedszázada szolgája a DVSC-t, vagyis fél életét szó szerint a Lokiban töltötte. Ez alkalomból köszöntötte őt a meccs előtt cégvezetőnk, Makray Balázs, valamint a csapat képviseletében Dzsudzsák Balázs. A szép évforduló jegyében a mérkőzés kezdőrúgását is Csarnai Norbert végezte el. Szép volt, Csari!

A találkozó eleje mezőnyjátékkal telt, az első nagyobb lehetőség a 18. percben alakult ki, Szuhodovszki Soma beadása után a mezőkövesdi kapus csak üggyel-bajjal tisztázott. A 27. minutumban Vajda Botond lövése jelentett veszélyt, majd az első félidő végére a Loki igyekezett fokozni a nyomást. Ennek ellenére a pihenőig nem született gól.

A második játékrész mozgalmasabbra sikeredett, a 49. percben Vajda Botond átlövése után a kapu mellé szállt a labda, majd Stefan Loncar kísérletét hárította Piscitelli. Bő félórával a vége előtt beállt Brandon Domingues, majd nem sokkal később Dzsudzsák Balázs, Christian Manrique és Bárány Donát is. Mindezt megelőzően a Mezőkövesd megszerezte a vezetést, Bőle 16 méterről, fordulásból lőtt a kapu jobb oldalába (0-1).

A 70. percben Bárány Donát fejelt mellé, csapatunk hajtott az egyenlítésért. A vendégek helyenként teljesen beszorultak, a 77. percben Szuhodovszki Soma nem sokkal tévesztett célt távolról. Volt helyzete Brandon Dominguesnek is, ám minden igyekezet ellenére nem sikerült betalálni, így a vége fájdalmas vereség lett.