OTP Bank Liga 23. forduló

4 - 2

VERESÉG KISPESTEN: HONVÉD-DVSC 4-2

A régóta maródi Bárány Donáton és Kundrák Norberten túl sérülés miatt Bévárdi Zsombor és Szécsi Márk játékára sem számíthatott Joan Carrillo vezetőedző a Honvéd otthonában. A debreceni kezdőcsapat szinte megegyezett a Puskás Akadémia és az MTK ellenivel, annyi különbséggel, hogy Szécsi Márk helyett Ugrai Roland lépett pályára.

A találkozót nem kezdte rosszul a Loki, mégis a honvédos Lukic került először helyzetbe, aki azonban az 5. percben 14 méterről mellé lőtt. Szervezetten futballozott a DVSC, a 12. minutumban egy szép támadás végén Dorian Babunski pörgetését blokkolták a hazaiak.

A 19. percben egy fejesnél Gróf Dávidnak bravúrra volt szüksége a hárításhoz, a 22. percben azonban már ő sem tudott segíteni, Nagy Dominik a 16-oson belül csinált egy szép cselt, majd kilőtte a bal alsót (1-0). A DVSC igyekezett jól reagálni a kispesti gólra, de sok volt a hiba, ekkor már a Honvéd akarata érvényesült, tovább támadott a fővárosi együttes. A 31. percben aztán Ugrai Roland próbálkozása után fölé szállt a labda, az első félidő hajrájában sem sikerült egyenlíteni, sőt, a 43. percben a Honvéd egy szöglet utáni kavarodás után növelte előnyét Batik révén (2-0).

A második játékrészt tehát nehéz szituációban kezdte a DVSC, azonban az 56. percben Ugrai Roland parádés góllal szépített, a a 16-os sarkától tekert a bal felsőbe (2-1), majd jött az egyenlítés is gyorsan, Dorian Babunski használt ki a egy ziccert (2-2)!

Szenzációs pillanatok voltak, az utolsó félóra így döntetlennél kezdődött, a küzdelem pedig élesedett. A 72. percben kettőt cserélt a Loki, Sós Bence és Varga József érkezett Bódi Ádám és David Babunski helyett. A 75. percben viszont ismét vezetett a Honvéd, egy szöglet után Petkovic lőtt a hosszú oldalról, 10 méterről a kapuba, Gróf Dávid csak beleérni tudott a labdába. (3-2).

A véghajrában csapatunk megpróbált ismét egalizálni, beállt Baranyai Nimród és Bényei Ágoston is, azonban nagyobb lehetőséget már nem sikerült kialakítani, sőt, még a cserecsatár Traoré is betalált a 90. percben egy védelmi hiba után (4-2). A vége vereség lett, folytatás jövő hét szombaton az Újpest ellen Debrecenben.

OTP Bank Liga, 23. forduló.

Honvéd-DVSC 4-2 (2-0).

Bozsik Aréna, 2624 néző, vezette Vad II.

Honvéd: Szappanos – Petkovic, Lovric, Batik, Doka – Petrusenko (Kadiri, 72.), Hidi – Nagy D (Jonsson., 83.) Zsótér (Gale, 72.), Machach (Bőle, 56.) – Lukic (Traoré, 83.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

DVSC: Gróf – Poór (Baranyai, 84.), Pávkovics, Deslandes, Ferenczi – Baráth P. (Bényei Á., 84.), David Babunski (Varga J., 72.) – Bódi (Sós, 72.), Dzsudzsák, Ugrai – Dorian Babunski. Vezetőedző: Joan Carrillo.

Gól: Nagy D. (22.), Batik (43.), Petkovic (75.), Traoré (90.), illetve Ugrai (56.), Dorian Babunski (58.).

Sárga lap: Doka (81..), illetve Poór (36.), Ugrai (78.), Sós (85.).

Bozsik Stadion / Kispest-Kertváros, Kispest, XIX. kerület, Budapest, Közép-Magyarország, 1194, Magyarország

2022.03.05. 19:30 OTP Bank Liga 2021/2022