OTP Bank Liga 24. forduló

1 - 2

VERESÉG AZ ÜNNEPEN: DVSC-ÚJPEST 1-2

A klub 120. születésnapján, fantasztikus hangulatban várta az Újpest elleni mérkőzést Debrecen városa. A meccs előtt Varga Mihály pénzügyminiszter, Bánki Erik MLSZ elnökségi tag, Papp László polgármester és Kósa Lajos egyesületi elnök jelenlétében megalakult a DVSC üzleti klubja. A találkozó gyászszünettel kezdődött az életének 88. esztendejében elhunyt Császár Ferenc emlékére, aki egykor a DVSC labdarúgó-szakosztályának elnöke és a Baráti Kör alapítója is volt. Ünnepi pillanatokban sem volt hiány, a kezdőrúgást a Loki története legjobb edzőjének választott Herczeg András végezte el, a találkozóra pedig meghívást kaptak a bajnoki címet és kupagyőzelmet szerzett csapataink játékosai, így a legjobbnak szavazott Sándor Tamás is.

Joan Carrillo vezetőedző a régóta maródi Bárány Donát és Kundrák Norbert mellett nem számíthatott a sérült Szécsi Márkra, az eltiltott Ugrai Rolandra, valamint a betegséggel bajlódó Pávkovics Bencére, Korhut Mihályra és Bényei Ágostonra sem. A kezdőben helyett kapott Marko Nikolic, Kusnyír Erik és Bévárdi Zsombor is. A szurkolók jóvoltából a találkozó valódi rangadó-atmoszférában kezdődött, sajnos újpesti góllal. Az 5. percben Croizet cselezte magát a jobb oldalon az alapvonalig, visszagurítása után Zivzivadze lőtt közelről a bal felsőbe (0-1).

Nem indult tehát jól a meccs a Loki számára, szükség is volt egy kis időre, mire reagálni tudott csapatunk. Az első hazai lehetőségre a 17. percig kellett várni, akkor Dorian Babunski lőtt 14 méterről, de a labda a kapu mellé gurult.

Ezután kiegyenlített játék zajlott a pályán, egészen a 30. minutumig, amikor Zivzivadze bombázott fölé. Az első félidő hajrájában ismét Dorian Babunski próbálkozott, azonban a sok pontatlanság miatt a szünetig nem sikerült gólt szerezni, sőt a hosszabbításban Antonov egy 23 méteres szabadrúgásból megduplázta az újpesti előnyt (0-2).

A második játékrész elején a Loki megpróbálta ráerőltetni az akaratát a vendégekre, akik viszont gyors ellentámadásokkal igyekeztek zavart kelteni, akadt is helyzetük. Az 55. percben a Loki is lehetőséghez jutott, azonban Baráth Péter 17 méteres lövését Banai vetődve védeni tudta. A DVSC egyértelműen jobban játszott, mint a szünet előtt, időnként be is szorította ellenfelét. Egy óra elteltével Bévárdi Zsombor párharca után Antonov a 16-oson belül kezezett, a VAR-ozás után pedig büntetőt ítélt a játékvezető. A büntetőt a 65. percben Dzsudzsák Balázs magabiztosan értékesítette (1-2).

Fokozódtak tehát az izgalmak, pláne, hogy a Loki mezőnyfölénye ekkor már konstans volt, a csapat mindent megpróbált az egyenlítésért. A véghajrában, a 82. percben Croizet lövését fogta Gróf Dávid, majd a 84. percben Marko Nikolic ajtó-ablak ziccerben néhány lépésről főlé lőtt. Mint kiderült, ez volt a mérkőzés utolsó nagy debreceni helyzete, végül nem sikerült pontot szerezni.