0 - 1
Full Time

Meccs riport

ÉRTÉKES GYŐZELEM: PAKS-DVSC 0-1

Nem éppen a legjobb előjelekkel várta a DVSC a paksi bajnokit, hiszen a régóta maródi Bárány Donáton és Kundrák Norberten kívül Gróf Dávid, Szécsi Márk és Korhut Mihály is hiányzott sérülés miatt a keretből, míg Ferenczi Jánosra betegség miatt nem számíthatott Joan Carrillo vezetőedző. A kezdőbe bekerült Hrabina Alex, Varga József és a brazil Charleston Dos Santos is.

A találkozót aktívan kezdte a Loki, Dorian Babunski már 1. percben megcélozta a bal felsőt 13 méterről, és nem is sokat tévedett. A folytatásban a Paks is próbálkozott, két szöglete is veszélyes volt, de Hrabina Alexnek nem kellett bravúrt bemutatnia. Mindkét oldalon akadtak kisebb lehetőségek, a kérdés az volt, melyik gárda talál be először. A 12. percben 19 méterről végezhetett el szabadrúgást csapatunk, de Dzsudzsák Balázs lövése után mellé szállt a labda.

A 21. minutumban David Babunski lőtt fölé, majd Charleston csúsztatott mellé. Látszott, hogy zavarba hozható a paksi védelem, igaz, az sem volt kétséges, hogy a hazaiak támadásban is gólerősek. Ezt bizonyította a 33. percben Haraszti, aki helyzetbe került, de a debreceni kapus szépen védett. A 36. percben újra érkezett Haraszti, aki 10 méterről a keresztlécet találata telibe. A paksiak fölénybe kerültek, Pethő lövésénél már Hrabina-bravúr kellett, a hosszabbításban Dorian Babunski fejelt mellé, végül az első találatot a szünetig egyik együttesnek sem sikerült bevinnie, ahhoz túl sok volt a hiba.

Csere nélkül kezdődött a második játékrész, az 50. percben pedig Charleston előretörése után, egy szép támadás végén David Babunski gyönyörű gólt lőtt a jobb alsóba 12 méterről, miután csinált egy remek cselt. Az akciót követően sokáig VAR-oztak, ám végül megadták a találatot (0-1). A hazaiak élénk rohamokkal és egy Haraszti-kapufával reagáltak, a DVSC pedig igyekezett szervezett játékot nyújtani.

Élesedett a pályán a küzdelem, a Paks hármat cserélt egyszerre félórával a vége előtt. A hajrában aztán próbálta fokozni a nyomást a hazai együttes, de nem tudott igazán nagy ziccert kialakítani. A Lokiba érkezett Bényei Ágoston, majd Tischler Patrik is, utóbbi a 86. percben gólt lőhetett volna, de óriási helyzetben a kapust találta el. Végül maradt az 1-0-ás debreceni győzelem, amely sokat, 3 pontot ér.

A jövő héten nem lesz bajnoki, két hét múlva, április 2-án a ZTE csapatát fogadjuk Debrecenben.

Mesterszemmel

Bognár György: Kicsit kényelmes volt a ritmusunk, bár a hozzáállással nem volt gond. Minőségibb játékra lett volna szükség, rendeznünk kell a sorainkat.

Joan Carrillo: Jól kezdtük a meccset, aztán a 20. perc után túl sok pontrúgáshoz jutott az ellenfél, de ezeket sikerült kivédekezni. Tudtuk, hogy gólt kell szereznünk, a második félidőben ez teljesült is, fontos győzelmet arattunk.