1 - 2

A Fehérvár sikere és a dobogóért vívott harc miatt győzelmi kényszerben lépett pályára a Loki szombaton este az MTK ellen a Nagyerdei Stadionban, mégpedig a sérült Kusnyir Erik, Jorgo Pellumbi és Thor Úlfarsson nélkül. A kezdőcsapatban az előző hetihez képest csak annyi változás történt, hogy bekerült a Kisvárdán gólt szerzett Christian Manrique.

A találkozó első ziccerét a DVSC dolgozta ki, az 5. percben egy szöglet után Ferenczi János lőhetett 11 méterről szabadon, de nem talált kaput. A 10. minutumban Brandon Domingues lépett ki a védők közül egy szép akció végén, de közeli lövését Demjén ki tudta ütni. A 13. percben Bárány Donát fejelt mellé, majd nem sokkal később a másik oldalon Bognár lőtt mellé nagy helyzetben. A 16. percben aztán megszerezte a vezetést az MTK, egy gyors támadás végén Kosznovszky lőtt 12 méterről a kapu jobb oldalába (0-1).

A Loki ezt követően helyenként átvette a játék irányítását, azonban nagyobb helyzetet ebben az időszakban nem nagyon tudott kidolgozni. Az első félidő hajrájában Kata bombáját kellett kiütnie Megyeri Balázsnak, a szünetig nem sikerült egyenlíteni.

A második játékrész elején Bárány Donát fejelt nem sokkal mellé, a mieink igyekeztek fokozni a nyomást, azonban ismét az MTK szerzett gólt, az 50. percben Bognár indítása után Horváth lőtt 12 méterről a bal alsóba (0-2). Bő félórával a vége előtt jöttek az első cserék, Stefan Loncar, Szuhodovszki Soma és Bódi Ádám állt be.

És jött a szépítés! Az 57. percben Hamzat Ojediran ugratta ki remekül Bárány Donátot, aki 13 méterről szépen gurított a kapuba (1-2). Fokozódtak tehát az izgalmak, a 67. percben Dusan Lagator fejelt kapufát, nyomott a DVSC.

A végjátékban aztán a Loki mindent megpróbált (beállt Tuboly Máté és Szécsi Márk is), az MTK gyakran húzta az időt (Demjén is védett két nagyot), végül nem sikerült egyenlíteni.

Folytatás jövő hét szombaton a Kecskemét ellen a Nagyerdei Stadionban.