0 - 2

Dzsudzsák Balázs, Ferenczi János és Christian Manrique eltiltás, míg Varga József és Sós Bence sérülés miatt nem léphetett pályára a Loki vasárnap esti, zalaegerszegi bajnokiján, nem volt tehát könnyű helyzetben Srdjan Blagojevic és stábja a találkozóra való felkészüléskor. A kezdőcsapatban egyszerre volt ott Dorian Babunski és Antonio Mance, valamint az első perctől pályán lehetett Oleksandr Romanchuk is.

Az összecsapás legelején Antonio Mance rögtön a kapuba lőtt, de szabálytalanság miatt a gól nem lehetett érvényes. Jó volt az iram, a mieink több biztató támadást is vezettek, de a végjátékba többször hiba csúszott. A másik oldalon a 10. percben Klausz lőtt fölé 14 méterről, majd a DVSC rúgta sorra a szögleteket, nem is veszélytelenül, de ezekből nem sikerült gólt szerezni.

Az első félidő második felében némileg csökkent a mérkőzés intenzitása, nagy helyzetek nem nagyon alakultak ki, a 30. percben Tajti lőtt mellé. A 35. percben aztán megszerezte a vezetést a Loki, mégpedig egy gyönyörű góllal! Antonio Mance ugratta ki remekül Szécsi Márkot, aki mintegy 14 méterről leheletfinom mozdulattal pörgette el a labdát a kapus mellett-fölött (0-1). Jól küzdött a csapat, a szünetig nem változott az eredmény.

A második játékrészre a ZTE hármat cserélt, azonban a DVSC továbbra is kontrollálta a mérkőzést. Az 55. percben a hazaiak kapusa előbb Szécsi Márk lövését, majd Dorian Babunski fejesét védte bravúrral, majdnem megvolt a második debreceni találat is. Sőt, egy újabb remek támadás végén Antonio Mance is érhetett volna el gólt, de 13 méteres bombáját is hárította Demjén.

A 68. percben beállt Bárány Donát, nem sokkal később Bévárdi Zsombor, majd a végén Bódi Ádám és Georgios Neofytidis is, a Loki pedig továbbra is szervezetten és okosan futballozott. A hajrában Bárány találatát les miatt nem adták meg, majd a 84. percben Meschak próbálkozott átlövéssel, de Megyeri Balázs biztosan védett. Egy minutummal később aztán a DVSC eldöntötte a 3 pont sorsát, Dorian Babunski csúsztatott a 16-oson belül Bárány Donáthoz, aki remekül csapott le a labdára, és közelről a hálóba lőtt (0-2).

Csapatunk a hiányzók ellenére is jól játszott, és abszolút megérdemelten győzött Zalaegerszegen. Folytatás jövő hét vasárnap Debrecenben a Fehérvár ellen.

Ricardo Moniz: Csalódottak vagyunk. Tudtuk, hogy fontos ez a meccs, de sajnos nem sikerült pontot szerezni. Fel kell állnunk, mentálisan erősnek kell lennünk a folytatásban.

Srdjan Blagojevic: Elégedett vagyok, jó energiával lépett pályára a csapat. Nagyon szeretem ezeket a srácokat, a problémáink ellenére is jól játszottak. Bizonyítottunk a pályán, és sikeresek voltunk.