1 - 0

A nemzetközi kupaindulásért folytatott küzdelem fontos állomásának volt minősíthető a Loki szombat délutáni, Kecskemét elleni hazai bajnokija. Együttesünk Kusnyir Erikre, Jorgo Pellumbira, Thor Úlfarssonra és Brandon Dominguesre nem számíthatott, a kezdőcsapatba bekerült Szuhodovszki Soma és a mérkőzés előtt a 300. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntött Bódi Ádám is.

A találkozó kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött, majd 8. percben egy formás debreceni támadás után Dzsudzsák Balázs 10 méteres fejesét fogta a vendégek kapusa. Egyre inkább a DVSC kontrollálta a játékot, a 19. minutumban Meldin Dreskovic fejelt fölé. A 27. percben a másik oldalon Horváth Krisztofer tévesztett célt, nem volt sok helyzet, de nem volt unalmas a mérkőzés.

Az első félidő hajrájában előbb Hamzat Ojediran bombázott fölé kiszorított helyzetből, majd a 34. percben Bódi Ádám csavart a kapu mellé 18 méterről. A 37. percben aztán egy gyönyörű Bódi-Szuhodovszki-Ferenczi-Bódi összjáték végén Bódi Ádámot buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt azonban hosszú VAR-ozás után a bíró visszavonta…. A hosszabbításban Dzsudzsák Balázs bombáját hárította Kersák, a szünetig így nem esett gól.

A második játékrész elején sok volt az ápolás, aztán az 56. percben Zsótér ravasz, 16 méteres lövését védte bravúrral Megyeri Balázs, majd Horváth Krisztofer veszélyes kísérleténél ugyanígy tett. Félórával a vége előtt beállt Kocsis Dominik, Stefan Loncar és Christian Manrique is, Megyeri Balázs pedig Lukács ziccerét is hárította. A Loki igyekezett fokozni a nyomást, ez meg is hozta az eredményét, Meldin Dreskovicot rúgták fejbe a 16-oson belül egy beadás után. A játékvezető nem fújt, ezt is VAR-ozták, és ezt már megadták…. A büntetőt a 69. percben Dzsudzsák Balázs magabiztosan értékesítette (1-0).

A végjátékban érkezett a pályára Szécsi Márk (a legvégén Oleksandr Romanchuk is), a DVSC pedig nagy izgalmak közepette megőrizte előnyét, és roppant fontos 3 pontot szerzett. Folytatás jövő héten Diósgyőrben.