Eredmény
1 - 0
Full Time

Meccs riport

A sérült Ferenczi Jánost nélkülözve, erős rotációt alkalmazva vágott neki a Loki a vasárnapi, Zalaegerszeg elleni bajnokinak. A kezdőcsapatban ezúttal helyet kapott Marko Milosevic kapus, Baranyai Nimród, a debreceni színekben Bécsben bemutatkozott Alexander Mojzis, Varga József, Vajda Botond, Bódi Ádám, Bárány Donát, valamint Brandon Domingues is.

A találkozó gyászszünettel kezdődött: hosszan tartó betegség után, 42 éves korában elhunyt Leskó Gábor, aki 1995 óta tartozott a DVSC hűséges szurkolói közé. Emlékét megőrizzük.

A mérkőzés legelején, a 2. percben Christian Manrique lőtt mellé, ekkor egyértelműen a Loki dominált. A 7. percben Bárány Donát már közel járt a gólhoz, azonban közeli kísérletét blokkolták. Láthatóan a saját stílusában igyekezett játszani csapatunk, persze próbálkozott a Zalaegerszeg is, a 18. minutumban Tajti lőtt mellé 15 méterről.

Az első félidő második felében Tajti újabb lehetőségét leszámítva nem nagyon alakultak ki nagy helyzetek egyik kapunál sem, ahogy mondani szokás, a taktikai jelleg volt a meghatározó, egészen a szünetig.

A második játékrész is a DVSC támadásaival kezdődött, az 51. percben mégis Sajbán fejesét kellett védenie vetődve Marko Milosevicnek. Az utolsó félórára érkezett Dzsudzsák Balázs, Antonio Mance és Alexandros Kyziridis is, a Loki pedig igyekezett fokozni a nyomást.

A végjátékban a mieink helyenként oda is szögezték a Zalaegerszeget a kapujához, a 72. percben Kyziridis nem sokkal lőtt a jobb kapufa mellé, a 75. percben Mojzis fejesét fogta Senkó. Beállt Kusnyír Erik, majd a végére Dusan Lagator is, Alexandros Kyziridis pedig első DVSC-s találatával eldöntötte a meccset! Szélsőnk a 84. percben középen tört előre, jó cseleket mutatott be, szépen vezette kapura a labdát, majd mintegy 15 méterről a háló jobb oldalába lőtt. Szépségdíjas gól volt! (1-0). A DVSC ezután megőrizte előnyét, s ezzel újabb fontos három pontot szerzett a pontvadászatban.

A Loki az előző szezon végét is beleértve 8 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban. Folytatás csütörtökön 21 órától az UEFA Konferencia Ligában az osztrák Rapid ellen a Nagyerdei Stadionban.

Mesterszemmel

Srdjan Blagojevic: Gratulálok a játékosaimnak, és köszönöm a biztatást a szurkolóknak. Szeretném megragadni az alkalmat, hogy mindenkit meghívjak a csütörtöki, Rapid elleni mérkőzésünkre. A srácok megérdemelték ezt a győzelmet, rengeteg erőfeszítést tesznek az edzéseken is a siker érdekében. Van, amikor kevésbé jól futballozunk, de akkor is próbáljuk azt játszani, amit gyakorolunk a tréningeken. Jól kezdtük a meccset, aztán visszaestünk, de számítottunk erre, hiszen az volt az első alkalom, amikor ezzel a kezdőcsapattal álltunk fel. A cserék és a taktikai változtatások után közelebb kerültünk az ellenfél kapujához, nagyon örülök, hogy Alexandros Kyziridis betalált.

Boér Gábor: A mérkőzést rosszul kezdtük, viszont utána sikerült stabilizálni a csapatot, helyenként fölényt harcoltunk ki. A második félidőben azt éreztem, jól működik a támadásvezetésünk, az utolsó passzoknál voltak nehézségeink. A kapott gól előtt kétszer is hibáztunk. Nagyon sajnálom, mert jól dolgoztak a játékosaim.