ETO Park

OTP Bank Liga 25. forduló

Kecskemét

1 - 0

A Loki számára rendkívül fontos pontok forogtak kockán a szombat esti DVSC-Újpest rangadón, a nemzetközi kupaindulás reményének életben tartása volt a tét. Csapatunk nem számíthatott a rehabilitációját végző Kusnyir Erik, Jorgo Pellumbi, Thor Úlfarsson, valamint a kisebb sérüléssel bajlódó Bárány Donát játékára, visszatérhetett viszont a keretbe Meldin Dreskovic. A kezdőcsapatba bekerült Szuhodovszki Soma és Szécsi Márk is, a pályáról hiányzó Bárány Donátot pedig a meccs előtt múlt heti, 50. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötte Makray Balázs cégvezető.

A mérkőzés a 6. percben Oleksandr Romanchuk közeli fejesével kezdődött el igazán, Banai védeni tudott. A vendégek három belső védővel álltak fel, láthatóan tartottak a debreceni támadásoktól. A Lokinak nehéz volt területet találni, a 13. minutumban Dzsudzsák Balázs távoli szabadrúgásból próbálkozott, és nem sokkal bombázott fölé. Egyre több fantázia volt a DVSC rohamaiban, a 17. percben csapatkapitányunk erőteljes lövését hárította az újpesti kapus, majd Ferenczi János fejelt fölé.

Az első félidő közepén egy ápolást követően kissé leült a meccs, majd a szünet előtt felpörgött. A 28. percben Szuhodovszki Soma nem sokkal lőtt mellé 18 méterről (úgy tűnt, Banai beleért), majd nem sokkal később újra középpályásunk próbálkozott, de blokkolták a kísérletét. Aztán a 35. percben jött a debreceni találat, Brandon Domingues remek csele után Kobouri öngólt vétett, de a VAR les miatt érvénytelennek nyilvánította. A döntés a pihenő utánra maradt.

A második játékrész újpesti kiállítással kezdődött, Tamás rúgta meg csúnyán Vajda Botondot, némi VAR-ozás után Berke piros lapot adott neki. Emberelőnybe és még nagyobb fölénybe került tehát a Loki, amit igyekezett kihasználni. A 60. percben Brandon Domingues lőtt kevéssel mellé bevetődve, nagy helyzetben, aztán Vajda Botond bombázott fölé 16-ról. Fokozta a nyomást csapatunk, a 66. percben Ferenczi János fejese után a lécre tolta a labdát a vendégek kapusa.

A végjátékra érkezett a fiatal Batai Tamás (később Bódi Ádám, Stefan Loncar és Meldin Dreskovic, illetve Christian Manrique is), az idő közben vészesen fogyott. A megváltást jelentő gólhoz közel járt a 83. percben Batai Tamás, de a labda belsőzése urán mellé csorgott. De a 88. percben már nem!!!! Batai Tamás fejese után Banai csak kiütni tudta a labdát, az érkező Hamzat IOjediran pedig közelről a kapuba továbbított (1-0).

A DVSC nagyon fontos pontokat szerzett, megérdemelten, folytatás jövő hét vasárnap az FTC ellen idegenben.