OTP Bank Liga 5. forduló

1 - 3

A sérüléssel bajlódó Vajda Botond és Joao Oliveira nélkül, de három bajnoki siker után értelemszerűen töretlen győzelmi vággyal lépett pályára a Loki az MTK ellen vasárnap délután a Nagyerdei Stadionban. A kezdők között Kusnyír Erik ezúttal balhátvédként bizonyíthatott, Bárány Donát az első perctől a pályán volt, a két szélen ezúttal is Alexandros Kyziridis és Brandon Domingues kapott szerepet.

A találkozó iszonyú hőségben kezdődött, mégpedig Loki-góllal! A 7. percben Bárány Donát lépett ki egy remek labdával a védők gyűrűjéből, elvitte a kapus mellett a labdát, majd magabiztosan gurított a kapuba (1-0).

Erre viszont gyorsan válaszolt az MTK, egy szöglet utáni kavarodás végén Bobál lőtt közelről a bal alsó sarokba (1-1). Sőt, a 13. minutumban már vezettek a vendégek, Bognár István került ziccerbe, és nem is hibázott: 13 méterről kilőtte a hosszú sarkot. Hátrányba került tehát a DVSC, lehetett iparkodni az egyenlítésért.

A 24. percben jött az ivószünet, ami után jöttek a debreceni támadások, a 26. percben Stefan Loncar lőtt fölé 19 méterről, a 27. percben Brandon Domingues közeli próbálkozása is kecsegtető volt, de a játékszer nem talált kaput. Az első félidő hajrájában már egyértelmű volt a debreceni mezőnyfölény, de a szünetig nem sikerült egyenlíteni.

A második játékrészre érkezett Bódi Ádám és Bévárdi Zsombor, a DVSC pedig igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni az MTK-ra. Az 51. percben Bárány Donát fejesét nagy bravúrral védte Demjén, majd beállt Antonio Mance, később a végére Szécsi Márk is. Igen ám, csak közben Németh Krisztián a 63. percben egy egyéni akció végén kicselezett mindenkit, majd éles szögből a kapuba gurított, biztossá téve ezzel az MTK előnyét (1-3).

Bár sok idő volt még hátra, ezzel a mérkőzés sorsa gyakorlatilag eldőlt, a Loki hosszú idő óta kapott ki a bajnokságban. Szeptember 3-án, vasárnap 19.30-kor a Kecskemét következik a Nagyerdei Stadionban.