Kecskemét

Szusza Ferenc stadion

OTP Bank Liga 6. forduló

3 - 1

Az ismét sikert aratott Match Day Festival és családi nap után különleges mérkőzést vívott szombaton a Loki a Zalaegerszeg ellen a Nagyerdei Stadionban, hiszen az előző edző, Srdjan Blagojevic már nem, az új tréner, Máté Csaba pedig még nem ült a kispadon, Dombi Tibor és stábja irányított. Bár többen bajlódtak kisebb-nagyobb sérüléssel, a rehabilitációját végző Kusnyir Eriken és Thor Úlfarssonon kívül mindenki helyet kapott a keretben. A 8 magyar játékost soraiban tudó kezdőcsapatban ott volt a Lokiban debütáló Batik Bence, valamint Szuhodovszki Soma és Szécsi Márk, illetve a sérülésből visszatérő Bárány Donát is.

A találkozót ünnepi pillanatok vezették fel. Negyedszázada, hogy a DVSC megnyerte első nagy trófeáját, a Magyar Kupát. Az 1999-ben, Vácon rendezett Tatabánya elleni, 2-1-re megnyert kupadöntőre 12 ezer szurkoló volt kíváncsi, nagy része debreceni drukker, akik elképesztő hangulatot teremtettek. A Loki 25 évvel ezelőtti hőseit köszöntötték a meccs előtt klubunk vezetői, a kezdőrúgást a csapat képviseletében legendás labdarúgóink, a többszörös bajnok és kupagyőztes Böőr Zoltán és a döntőben a győztes gólt szerző Vadicska Zsolt végezték el. Miután lejátszotta 50. bajnoki mérkőzését is a DVSC színeiben montenegrói védőnk, Meldin Dreskovic, őt is köszöntötték az összecsapás előtt.

A mérkőzés elején a DVSC gyorsan magához ragadta az irányítást, a 2. percben Arandjel Stojkovic lövését fogta a ZTE kapusa. Az 5. minutumban mégis a vendégek szerezték meg a vezetést, egy lefejelt labda után az 5-ös magasságából Dénes lőtt a léc alá (0-1). A 13. percben megint csak Dénes veszélyeztetett, közelről nem sokkal fejelt mellé, majd hazai támadások következtek, de nagy helyzet nem alakult ki.

Az ivószünet után is a Loki volt mezőnyfölényben, a 29. percben Dzsudzsák Balázs lövése után a kapus csak ütni tudta a labdát, de a kipattanót nem sikerült értékesíteni. A 37. percben Batik Bence fejesét védte bravúrral Gundel-Takács, a 39. percben pedig Szécsi Márk bombájánál tette ugyanezt. A szünet előtt nagy nyomás alatt volt a ZTE, de a pihenőig maradt a 0-1.

A második játékrész elején is nagy volt a mieink fölénye, közben a ZTE lőtt egy lesgólt. Az 50. percben Dusan Lagator távoli bombája után a kapufáról vágódott ki a labda. Az 54. percben aztán jött az egyenlítés: Bárány Donátot birkózták le a 16-oson belül, a jogos 11-est Dzsudzsák Balázs magabiztosan értékesítette (1-1).

A folytatásban, az 56. percben Szűcs Tamás lövése alig kerülte el a kaput, majd jöttek az újabb Loki-rohamok. És jött a vezetés is! A 65. percben Dzsudzsák Balázs adott parádés labdát a beinduló Ferenczi Jánosnak, aki megszelídítette a játékszert, majd mintegy 7 méterről a kapuba lőtt (2-1).

A hajrában a DVSC akár több gólt is szerezhetett volna, végül a 96. percben egyet szerzett is, Dzsudzsák Balázs újabb remek passza után a csereként beállt Brandon Domingues kicselezett mindenkit, majd kihasználta a ziccert (3-1). Emlékezetes és szép győzelmet aratott a Loki, folytatás két hét múlva a kupában Békéscsabán.

Dombi Tibor: Az első félidőben sem játszottunk rosszul, talán kissé túlizgultuk. A kapott gól nem volt benne a játékban, de a szünet után jött az egyenlítés, az ellenfél kissé megtört, mi pedig feljöttünk. Lendületes játékot vártam, ezt meg is kaptam, mindent kiadtunk magunkból.

Márton Gábor: Gratulálok a győzelemhez a Debrecennek.

OTP Bank Liga, 6. forduló.

DVSC-ZTE 3-1 (0-1).

Nagyerdei Stadion, 5072 néző. Vezette: Rúsz M.

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Batik, Pellumbi, Ferenczi – Lagator, Szűcs T. (Victor Braga, 89.) – Szuhodovszki (Shaghoyan, 89.), Dzsudzsák, Szécsi (Domingues, 86.) – Bárány (Silue, 81.). Mb. vezetőedző: Dombi Tibor.

ZTE: Gundel-Takács – Szendrei N., Safronov (Evangelou, 59.), Várkonyi, Medgyes, Mim – Bakti (Németh D., 59.), Sankovic, Kiss B. – Sajbán M. (Spoljaric, 81.), Dénes (Nyíri, 71.). Vezetőedző: Márton Gábor.

Gól: Dzsudzsák (54., 11-esből), Ferenczi (65.), Domingues (96.), illetve Dénes (5.).

Sárga lap: Szécsi (61.), Pellumbi (63.), Domingues (96.), illetve Sankovic (21.), Várkonyi (51.), Evangelou (87.).