Merkantil Bank Liga, 3. forduló

1 - 1

Több száz szurkoló kísérte el a DVSC-t a Balatonhoz vasárnap, remek hangulatot teremtve. A Kondás-csapat támadólag lépett fel, igaz, a 3. percben egy védelmi zavar után Horváth Péter szabadrúgása veszélyt jelentett a debreceni kapura. Erre Korhut egy mellé szálló kapáslövéssel reagált a 14. percben, majd a 19. minutumban Tischler fejjel már egészen közel járt a gólszerzéshez. Viszonylag eseménytelenül teltek a percek, a nyári forróságban az volt a kérdés, ki részesül majd fagyos hidegzuhanyban? Nos, a hazaiak kapták a nyakukba, miután Tischler a 45. percben 17 méterről bombagólt gólt lőtt a léc alá (0-1).

A második félidőt némileg frissebben kezdte a Loki, az 54. percben Szécsi jutott majdnem találatig, majd Pintér lőhetett volna gólt. Ezt követően a Siófok is vezetett néhány veszélyesnek tűnő támadást, sőt, negyedórával a vége előtt csak Zöldesi bravúrjának köszönhették a piros-fehérek, hogy nem egyenlítettek a siófokiak.

A végjátékban aztán egalizáltak a hazaiak, Sós hibája után a 84. percben Kiss közelről lőtt a debreceni kapuba (1-1). Az utolsó pillanatokban Pintér megnyerhette volna a meccset a DVSC-nek, ám ziccert rontott, így maradt a döntetlen.

Vasárnap következik a Szolnok elleni bajnoki a Nagyerdőn.

Kondás Elemér: A gyenge helyzetkihasználásunk miatt veszítettünk 2 pontot.

Siófok-DVSC 1-1 (0-1).

Siófok, 2000 néző. Vezette: Pillók.

Siófok: Hutvágner – Horváth M., Medgyesi, Elek (Kiss B., 46.), Horváth P., Jagodics, Izing, László (Hajnal, 46.), Erdélyi, Nikházi (Balogh B., 53.), Tajthy. Edző: Gál István.

DVSC: Zöldesi – Poór (Szatmári Cs., 79.), Pávkovics, Kinyik, Korhut – Pintér Á., Varga J., Bódi, Varga K. – Szécsi (Sós, 74.), Tischler (Bárány, 64.). Edző: Kondás Elemér.

Gól: Kiss B. (84.), illetve Tischler (45.).

Sárga lap: Horváth M. (50.), Kiss B. (78.), illetve Varga J. (3.), Kinyik (68.).

Siófok / Siófok Városi stadion, Dózsa György utca, Aranypart, Siófok, Siófoki járás, Somogy megye, Dél-Dunántúl, Dunántúl, 8600, Magyarország

2020.08.09. 15:45 NBII. 2020/2021