OTP Bank Liga 2024/2025

OTP Bank Liga 14. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 15. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 1. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 16. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 17. forduló

ZTE Aréna

OTP Bank Liga 18. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 19. forduló

Új Hidegkúti Nándor Stadion

OTP Bank Liga 20. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 21. forduló

PAKSI FC STADION

OTP Bank Liga 22. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 23. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 24. forduló

ETO Park

OTP Bank Liga 25. forduló

Kecskemét

OTP Bank Liga 26. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 27. forduló

Szusza Ferenc stadion

OTP Bank Liga 28. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 29. forduló

Városi Stadion

OTP Bank Liga 30. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 31. forduló

Pancho Aréna

OTP Bank Liga 32. forduló

Nagyerdei Stadion

OTP Bank Liga 33. forduló

Sóstói Stadion

Félúton a DVSC – a számok tükrében

A DVSC kimondott célja a Merkantil Bank Liga rajtja előtt értelemszerűen az volt, hogy visszajusson az NB I-be. Miután a bajnokság feléhez értünk (mindenki játszott mindenkivel, legalábbis papíron), ideje némi számvetésnek, szigorúan a tényekre alapozva.

A Loki 19 forduló után 42 ponttal vezeti a tabellát, 3 pont az előnye a második Budaörs előtt (vasárnap éppen Budaörs-DVSC rangadó következik), és 6 pont a már nem feljutó helyen álló harmadik Péccsel, illetve a szintén 36 pontos Vasassal szemben.

A debreceni csapat hazai produkcióját nem érheti kritika: a Nagyerdei Stadionban (a zárt kapukat megelőzően átlagosan 3600 néző előtt) 100 százalékos a mérleg, 9 találkozóból 9-et nyert meg (a Békéscsaba ellen elmaradt meccs 3-0-lal került a jóváírásra), ezeken mindössze 5 gólt kapott, viszont 28 találat szerepel a neve mellett (ez hajszállal több, mint a 3-as átlag).

Idegenben már nem ilyen fényes a mérleg, hivatalosan 3 győzelem, 6 döntetlen és 1 vereség (Gyirmót) szerepel ebben az adatsorban, de meg kell jegyezni, hogy a DEAC elleni, papíron idegenbeli találkozót a Nagyerdei Stadionban játszották a felek (3-0). Ha ezt levesszük, a cívisvárosi alakulat a 11 gólt lőtt és 7-et kapott Debrecentől távol.

A DVSC minden összecsapást mérlegre téve csak kétszer nem rúgott gólt, Gyirmóton (0-1) és Szombathelyen (0-0), összességében átlagosan több mint 2 találatot szerez meccsenként.

Na de ki jár ebben az élen? Nos, a mindössze 20 esztendős, jelenleg sajnos sérült Bárány Donát, aki 10 góllal vezeti a házi góllövőlistát, pedig csak 15 mérkőzésen szerepelt. Teljesítménye már csak azért is kiugró, mert a találatai mellett 5 gólpasszt is jegyez (ez összesen 15 kanadai pont), nem véletlen, hogy az ősszel bekerült az U21-es válogatottba is.

A második legeredményesebb játékosunk Bódi Ádám, aki 5 gólja mellett 4 gólpasszt is kiosztott. 4 gólig jutott a félidényben Pintér Ádám, Sós Bence és Tischler Patrik, a gólpasszkirály Ferenczi János (7) és Szécsi Márk (6). A később érkezett, 7 meccsen lehetőséget kapott Dzsudzsák Balázs 3 gólpassznál jár.

A legtöbb mérkőzésen (18 összecsapáson) Bódi lépett pályára, 15-ször kapott lehetőséget Kinyik Ákos, Szatmári Csaba, Ferenczi János, Bárány Donát és – főként csereként – Tischler Patrik. Nyilván a koronavírus-járvány sok mindent befolyásolt, de a meccsszám alapján meghatározó játékosnak számít még Szécsi Márk (14), Sós Bence (14), Pávkovics Bence (13), valamint Varga József és Korhut Mihály (12-12). A gárdából nem állítottak ki senkit, a legtöbb sárga lapot (4-et) Kinyik és Pávkovics kapta.

Ez látható tehát a számok tükrében félidőnél: ami a számok mögött van, egy másik cikk témája lehet. A DVSC félúton jár, vasárnap a Budaörs ellen pedig már neki is vág a táv második részének.