Várkerti Stadion

Félúton a DVSC – a számok tükrében

A DVSC kimondott célja a Merkantil Bank Liga rajtja előtt értelemszerűen az volt, hogy visszajusson az NB I-be. Miután a bajnokság feléhez értünk (mindenki játszott mindenkivel, legalábbis papíron), ideje némi számvetésnek, szigorúan a tényekre alapozva.

A Loki 19 forduló után 42 ponttal vezeti a tabellát, 3 pont az előnye a második Budaörs előtt (vasárnap éppen Budaörs-DVSC rangadó következik), és 6 pont a már nem feljutó helyen álló harmadik Péccsel, illetve a szintén 36 pontos Vasassal szemben.

A debreceni csapat hazai produkcióját nem érheti kritika: a Nagyerdei Stadionban (a zárt kapukat megelőzően átlagosan 3600 néző előtt) 100 százalékos a mérleg, 9 találkozóból 9-et nyert meg (a Békéscsaba ellen elmaradt meccs 3-0-lal került a jóváírásra), ezeken mindössze 5 gólt kapott, viszont 28 találat szerepel a neve mellett (ez hajszállal több, mint a 3-as átlag).

Idegenben már nem ilyen fényes a mérleg, hivatalosan 3 győzelem, 6 döntetlen és 1 vereség (Gyirmót) szerepel ebben az adatsorban, de meg kell jegyezni, hogy a DEAC elleni, papíron idegenbeli találkozót a Nagyerdei Stadionban játszották a felek (3-0). Ha ezt levesszük, a cívisvárosi alakulat a 11 gólt lőtt és 7-et kapott Debrecentől távol.

A DVSC minden összecsapást mérlegre téve csak kétszer nem rúgott gólt, Gyirmóton (0-1) és Szombathelyen (0-0), összességében átlagosan több mint 2 találatot szerez meccsenként.

Na de ki jár ebben az élen? Nos, a mindössze 20 esztendős, jelenleg sajnos sérült Bárány Donát, aki 10 góllal vezeti a házi góllövőlistát, pedig csak 15 mérkőzésen szerepelt. Teljesítménye már csak azért is kiugró, mert a találatai mellett 5 gólpasszt is jegyez (ez összesen 15 kanadai pont), nem véletlen, hogy az ősszel bekerült az U21-es válogatottba is.

A második legeredményesebb játékosunk Bódi Ádám, aki 5 gólja mellett 4 gólpasszt is kiosztott. 4 gólig jutott a félidényben Pintér Ádám, Sós Bence és Tischler Patrik, a gólpasszkirály Ferenczi János (7) és Szécsi Márk (6). A később érkezett, 7 meccsen lehetőséget kapott Dzsudzsák Balázs 3 gólpassznál jár.

A legtöbb mérkőzésen (18 összecsapáson) Bódi lépett pályára, 15-ször kapott lehetőséget Kinyik Ákos, Szatmári Csaba, Ferenczi János, Bárány Donát és – főként csereként – Tischler Patrik. Nyilván a koronavírus-járvány sok mindent befolyásolt, de a meccsszám alapján meghatározó játékosnak számít még Szécsi Márk (14), Sós Bence (14), Pávkovics Bence (13), valamint Varga József és Korhut Mihály (12-12). A gárdából nem állítottak ki senkit, a legtöbb sárga lapot (4-et) Kinyik és Pávkovics kapta.

Ez látható tehát a számok tükrében félidőnél: ami a számok mögött van, egy másik cikk témája lehet. A DVSC félúton jár, vasárnap a Budaörs ellen pedig már neki is vág a táv második részének.