Fontos győzelem a hajrában lőtt góllal: DVSC-Újpest 1-0

A Loki számára rendkívül fontos pontok forogtak kockán a szombat esti DVSC-Újpest rangadón, a nemzetközi kupaindulás reményének életben tartása volt a tét. Csapatunk nem számíthatott a rehabilitációját végző Kusnyir Erik, Jorgo Pellumbi, Thor Úlfarsson, valamint a kisebb sérüléssel bajlódó Bárány Donát játékára, visszatérhetett viszont a keretbe Meldin Dreskovic. A kezdőcsapatba bekerült Szuhodovszki Soma és Szécsi Márk is, a pályáról hiányzó Bárány Donátot pedig a meccs előtt múlt heti, 50. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötte Makray Balázs cégvezető.

A mérkőzés a 6. percben Oleksandr Romanchuk közeli fejesével kezdődött el igazán, Banai védeni tudott. A vendégek három belső védővel álltak fel, láthatóan tartottak a debreceni támadásoktól. A Lokinak nehéz volt területet találni, a 13. minutumban Dzsudzsák Balázs távoli szabadrúgásból próbálkozott, és nem sokkal bombázott fölé. Egyre több fantázia volt a DVSC rohamaiban, a 17. percben csapatkapitányunk erőteljes lövését hárította az újpesti kapus, majd Ferenczi János fejelt fölé.

Az első félidő közepén egy ápolást követően kissé leült a meccs, majd a szünet előtt felpörgött. A 28. percben Szuhodovszki Soma nem sokkal lőtt mellé 18 méterről (úgy tűnt, Banai beleért), majd nem sokkal később újra középpályásunk próbálkozott, de blokkolták a kísérletét. Aztán a 35. percben jött a debreceni találat, Brandon Domingues remek csele után Kobouri öngólt vétett, de a VAR les miatt érvénytelennek nyilvánította. A döntés a pihenő utánra maradt.

A második játékrész újpesti kiállítással kezdődött, Tamás rúgta meg csúnyán Vajda Botondot, némi VAR-ozás után Berke piros lapot adott neki. Emberelőnybe és még nagyobb fölénybe került tehát a Loki, amit igyekezett kihasználni. A 60. percben Brandon Domingues lőtt kevéssel mellé bevetődve, nagy helyzetben, aztán Vajda Botond bombázott fölé 16-ról. Fokozta a nyomást csapatunk, a 66. percben Ferenczi János fejese után a lécre tolta a labdát a vendégek kapusa.

A végjátékra érkezett a fiatal Batai Tamás (később Bódi Ádám, Stefan Loncar és Meldin Dreskovic, illetve Christian Manrique is), az idő közben vészesen fogyott. A megváltást jelentő gólhoz közel járt a 83. percben Batai Tamás, de a labda belsőzése urán mellé csorgott. De a 88. percben már nem!!!! Batai Tamás fejese után Banai csak kiütni tudta a labdát, az érkező Hamzat IOjediran pedig közelről a kapuba továbbított (1-0).

A DVSC nagyon fontos pontokat szerzett, megérdemelten, folytatás jövő hét vasárnap az FTC ellen idegenben.

Srdjan Blagojevic: Drámai mérkőzés volt, izgalmas lehet nézni a meccseinket. Nagyon boldog vagyok, szeretném megdicsérni a játékosokat, nem voltak könnyű helyzetben, hiszen sok olyan mérkőzést veszítettünk, amelyeken mi domináltunk. Bebizonyították a srácok, hogy hisznek a közös munkában, amit végzünk. A gól érzelmes pillanat volt, ennek így kellett lennie. Azt szeretném, ha mindig így játszana a csapatom. Még mindig életben vagyunk és a végéig harcolunk. Nagy köszönet a szurkolóknak, akik folyamatosan támogattak minket, mindig ilyen hangulatot szeretnék a stadionban.

Mészöly Géza: A tervünk az volt, hogy szervezetten játszunk, ez többnyire meg is valósult. Az első félidőben nem tudtunk felérni a kapu elé, a szünetben ezért változtattunk, de a kiállítás keresztülhúzta a számításainkat. Hősiesen ,egységesen védekeztünk, de a végén gólt kaptunk. A másik oldalon Szécsi szabálytalanságánál nem hívták ki a játékvezetőt, hogy megnézze, mi is történt.