Fontos győzelem: Puskás Akadémia-DVSC 0-2

Nem ígérkezett könnyűnek a bajnokaspiráns felcsúti gárda elleni idegenbeli fellépés csapatunk számára, pláne, hogy Bévárdi Zsombort és Varga Józsefet kisebb, a régóta maródi Bárány Donátot, valamint Kundrák Norbertet hosszabb felépülést megkövetelő sérülés miatt kellett nélkülöznie. A Mezőkövesd elleni találkozóhoz képest bekerült a kezdőbe Gróf Dávid, Bódi Ádám és Poór Patrik is.

A mérkőzés elején Skribek révén a Puskás Akadémia próbálkozott (a fejes után mellészállt a labda), majd a 3. percben Dorian Babunski 17 méteres lövését fogta a hazai kapus. Mozgalmasan indult tehát az összecsapás, a 8. minutumban például 23 méterről a Loki végezhetett el szabadrúgást, ám Dzsudzsák Balázs kísérlete után a sorfalról pattant le a játékszer. A Puskás inkább oldalról beívelt pontrúgások után igyekezett veszélyeztetni, de ezeket a DVSC jól hárította.

A 17. percben aztán vezetéshez jutott a DVSC! Egy szép labdaszerzés és egy jó kombináció után Dorian Babunski tört be balról a 16-osra, majd két jó csel után 13 méterről kilőtte a kapu bal oldalát (0-1). A télen érkezett csatárnak az volt az első találata debreceni színekben. A folytatásban is inkább a Loki akarata érvényesült, a 22. percben például Sylvain Deslandes bombázott nem sokkal mellé. Az első félidő második felében a hazaiak időnként próbáltak nagyobb nyomást gyakorolni csapatunkra, azonban a Carrillo-gárda jól futballozott, Gróf Dávidnak nem sok dolga volt.

A pihenőre teljesen megérdemelt cívisvárosi előnynél vonulhattak az együttesek, azonban a folytatás így sem tűnt egyszerűnek.

Szünet után értelemszerűen a hazaiak birtokolták többet a labdát, azonban mezőnyfölényük többnyire meddő volt, a DVSC fegyelmezetten és szervezetten játszott, nem adott sok gólszerzési esélyt ellenfelének. A 61. percben Szécsi Márkot Sós Bence, David Babunskit Bényei Ágoston váltotta, a Loki pedig továbbra is jól őrizte előnyét. Sőt, a 70. percben már 2-0-ra vezetett csapatunk, egy szép, jobb oldali Bódi-Baráth összjáték után utóbbi beadott, Dorian Babunski pedig remekül érkezett középen, és közelről a hálóba továbbított (0-2).

A hajrára a duplázó Dorian Babunski helyére Tischler Patrik, Poór Patrik pozíciójába Baranyai Nimród, később Dzsudzsák Balázs helyett Ugrai Roland érkezett, közülük Tischler akár gólt is szerezhetett volna, de kimaradt a helyzet. Ezzel együtt nem volt ok a szomorkodásra, a DVSC fontos és bravúros győzelmet aratott Felcsúton. Folytatás jövő vasárnap az MTK ellen a Nagyerdei Stadionban.

Polonkai Attila: Jól kezdtünk, de aztán nem nagyon sikerült helyzeteket kialakítani. Izzadtságszagúak voltak a támadásaink, a második gól pedig mindent eldöntött.

Joan Carrillo: Felkészültünk a bajnokság egyik legjobb csapata ellen. Egységesen futballoztunk, végig koncentráltak voltunk. Ezt a meccset így lehetett megnyerni, nagyon boldog vagyok és gratulálok a fiúknak.